22:28:19 / 21.01.2017 
Adanaspor 1 attı 3 aldı   |   Kayıp sürücü hastaneye kaldırılmış   |   Bin yetime giyecek yardımı   |   Emekli maaşı bağlanma süresi kısalıyor   |   Yüksel Mert Bodrum'u da sallayacak   |   Kavga kanlı bitti: 1 ölü, 2 yaralı   |   Yoldan çıktı kamyonetlere çarptı   |   Yangında yaralanan mahkum öldü   |   Emniyetten şehitler için mevlit   |   Adana'da bahar havası   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Adanalı 6 işadamından 4’ü tutuklandı
Doktorlara FETÖ operasyonu
Adana'da 54 şirkete kayyum atandı
MHP'nin 'ihraç listesi' sızdı!
Adana'da FETÖ operasyonu
Savcı, Sözlü’nün tutuklanmasını istedi
Şemdinli'de karakola saldırı: 9 şehit
Adana’da FETÖ operasyonu
Adana'da sokak düğünleri yasaklandı
Sokakta kanlı hesaplaşma
 ÇOK YORUMLANAN
Büyükşehir'de bir garip teklif!
Adana'da sokak düğünleri yasaklandı
Adana'ya yonca kavşak
Savcı, Sözlü’nün tutuklanmasını istedi
Adana metro yükünden kurtulmak istiyor
Büyükşehir yeni araçlar alacak
İşletmelere ASKİ kazığı
Kaya'dan 'ulaşım planı' eleştirisi
Holiganlar küçük kıza acımadı!
Sarıçam, öğrenci kenti olacak

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
ATB'YE ÇAMUR ATILIYOR
28.09.2016

ATB Başkanı Şahin Bilgiç, "Yapılan bu haksız karalama kampanyasının bedeli ağır olur” dedi.
Adana Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, ATO meclis üyesi olan bir şahsın ATO, ATB, ADASO ve AOSB gibi Adana’nın iş dünyasında önem arzeden kurumlarını basında ve sosyal medyada karalamaya çalıştığını belirterek, "Yapılan bu haksız karalama kampanyasının bedeli ağır olur” dedi.

ATB Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak’ın başlattığı ATB 42. Meclis Oturumda konuşan Bilgiç, “Geçtiğimiz günlerde ATO meclisinde yaşanan tartışmaların akabinde basına Borsamızı da dahil ederek iftira dolu bir dizi açıklamalarda bulunan ATO meclis üyesi olan arkadaşa sormak istiyorum; Bu tartışmaları başlatarak ATO, ATB, ASO ve AOSB gibi Adana'nın iş dünyasında önem arz eden kurumlarını karalamak suretiyle; ortamın hassasiyetinden de yararlanarak ümit ettiğiniz, beklediğiniz konumu ya da şöhreti yakalamaya mı çalışıyorsunuz? Siz ATB'nin kapısından bir kez dahi girmemiş biri olarak ATB ile ilgili yalan yanlış bilgiler vererek ne yapmak istiyorsunuz? ATO Meclis üyesi bir kişi olarak, bir kez olsun TOBB mevzuatını okudunuz mu? Bu ifadeleriniz, hiç okumadığınızı ve bihaber olduğunuzu göstermektedir. Yaptığınız yanlış açıklamalar bu güzide kurumlarımızın kurumsal kimliklerini, yöneticilerini, çalışanlarını ve üyelerini incitmektedir, kurumlara zarar vermektedir” dedi.

Yürürlükteki TOBB Kanununa göre Oda ve Borsaların Yönetim Kurulunun, Yönetim Kurulu Başkanının, Meclis Üyelerinin, Meclis Başkanının ve Genel Sekreterinin görev, yetki ve sorumluluklarının belirlendiğinin altını çizen Başkan Şahin Bilgiç, “5174 sayılı TOBB Kanununda "Yönetim Kurulu Başkanı, kurumu temsil etmeye, genel sekreter ise iş ve işlemlerin takibini yürütmeye yetkilidir" yazmaktadır. Bu çerçevede bahse konu Bank Asya’ya para yatırma işlemine dair yetki, imza ve sorumluluk sadece yönetim kurulu başkanı veya başkanvekili ile genel sekretere aittir”

Göreve geldiği 31 Mart 2015 tarihinden itibaren ATB'ye ait tek kuruş dahi Bank Asya'ya para yatırılmadığını belirten Bilgiç, "Daha önce açılmış olan hesap göreve geldikten sonra derhal kapatılmıştır. Kurumumuz; basında sözü edilen konularda dahil olmak üzere, bağlı olduğumuz Bakanlık müfettişlerince defalarca incelenmiş ve gerekli raporlar bakanlığa sunulmuştur. Son olarak basında, sosyal medyada ya da diğer ortamlarda kurumumuzu karalamaya çalışmak kimseye bir şey kazandırmaz. Yapılan bu haksız karalama kampanyasının bedeli ağır olur” diye konuştu.

"İftira atanlar zavallı konumdadır"
Şu anda terör örgütü FETÖ ile ilişkili olduğu iddia edilen eski borsa yönetim kurulu başkanının, yönetim kurulunun talebi üzerine 31 Mart 2015 tarihinde istifa ettiğini ayrıca sakıncalı iş ve işlemleri nedeniyle genel sekreterin iş akdinin 18 Ağustos 2015 tarihinde sonlandırıldığını hatırlatan Bilgiç, şöyle devam etti:
"Bu kişi FETÖ benzeri uygulamalarla kurum yöneticileri ve çalışanlarını izlemek, dinlemek ve kaydetmek suretiyle belge ve bilgiler edinerek bunları kullanmaya çalışmıştır. Daha sonraki dönemde ise edinmiş olduğu bu belgeler, bilgiler, resimlerle kurumumuz ve yönetimimizi yıpratmaya yönelik kampanyalarını bazı basın mensupları ile birlikte yürütmeye başlamış ve değişik çevrelerin desteğiyle bu kampanyalarına halen devam etmektedir. Bu şahıs ve yanındakiler gazetelere; tesadüfen veya nezaketen bulunduğumuz ortamlardan edindiği ve kendi tarafından çekilen bir-iki fotoğrafı gazetelere koydurarak yanına da “Paraları Bank Asya’ya yatıran FETÖ'cü Borsa” haberleri yaptırmaktadır. Aslında bu haberlerle ne yaptığını bilmeyen bir zavallı konumundadır. Eski yönetim kurulu başkanıyla birlikte yatırılan paraların talimatında kendi imzası bulunan bu şahıs bu hareketleriyle kendi FETÖ'cülüğünü gizleme telaşında mıdır? Bu ve benzeri kişilerle birlikte şahsıma ve kurumumuza sürekli bir şekilde karalama kampanyası yürüten, iftiralar yağdıran kişi ya da kişilere, ismini yazmaktan acizken şahsıma delikanlılık dersi vermeye çalışanlara söylemek isterim ki; 1975 yılından beri Adana'da yaşayan bir kişi olarak çok ağır delikanlılık testlerinden geçtiğim günlerde bu kişi ya da kişiler belki daha doğmamışlar, ya kısa pantolonla sokaklarda geziniyor ya da benim yaşımda iseler "Yaşa Kenan paşa" şarkıları söylüyorlardı. Yine bu şahıslara şunu ifade etmek istiyorum; hayatımın hiçbir döneminde FETÖ denilen vatan hainleri ile manevi yada akçeli hiçbir ilişkim olmamıştır.”
Bu haber 2239 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

malkolm x tarafından 30.09.2016 10:29:27 tarihinde yazılmış
atoya 17 25 aralıktan sonra yatan paranın hesabını vermek yerine şahıslara yüklenmek niye

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Darbe bitti mi?
YAZARLAR
Bekir Fevzi YILDIRIM
Bekir Fevzi YILDIRIM
Milli seferberliğe destek

Yüksel MERT
Yüksel MERT
Nikah ve Sadakat

KONUK YAZARLAR
Soner Yalçın

Hasan TÜLÜCEOĞLU

Fuat TÜRKER

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
1239
Bugün Gelen: 
82589
Toplam Ziyaretçi: 
227132406


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Uçak Bileti Tatil sürücü kursu tek kullanımlık terlik kapadokya balon turları Uçak Bileti
Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.