04:28:13 / 21.05.2018 
İşte CHP'nin Adana adayları   |   Hırsız kovalayan polisler kaza yaptı   |   Cumhurbaşkanı adayı İnce Adana'daydı   |   Suçlulara 'sanal devriye' darbesi   |   Barış Rallicileri Adana’da   |   Adana'da 19 Mayıs kutlamaları   |   Ölümüne serinlik   |   Çalıntı otomobilden uyuşturucu çıktı   |   Kozan'da belediye meclis üyesine saldırı   |   Yakalanan göçmenler gözyaşlarına boğuldu   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
ÇÜ Balcalı hastanesi devrediliyor
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Vali Demirtaş'tan 'at eti' tepkisi
AVM'de bıçaklı saldırı
Adana'da toplu taşımaya zam
Bir römork dolusu at eşek eti yakalandı
Kıskanç adam karısını öldürdü
Tamirci cinayetinde 'tecavüz' iddiası
Genç adam evinde ölü bulundu
Tartışma kanlı bitti
 ÇOK YORUMLANAN
CHP'li Barut'tan Büyükşehir'e sert eleştiri
MHP Adana Milletvekili Adayı Listesi
Büyükşehir'de bütçe krizi işçileri vurdu
Gölün ortasında 'bici bici' eylemi
Sözlü: Beş yılın hakkını vereceğim
Akgedik'ten Sözlü'ye 'hizmet' eleştirisi
Adana'da toplu taşımaya zam
Kent içi trafiğe tek yön formülü
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Alemdar Öztürk görevden uzaklaştırıldı

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
BÖLGE KALKINMASINDA ŞİRKETLER ÖNEMLİ
29.11.2017

Türkiye iş dünyası, 5 Aralık’ta Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) için Adana’da bir araya gelecek.
Türkiye iş dünyası, 5 Aralık’ta Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) için Adana’da bir araya gelecek. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'ne (TÜSİAD) ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) işbirliği ile hayata geçirilen BORGİP, Küçük ve Orta Boy İşletmelerin (KOBİ) yönetim becerilerini iyileştirmeyi, nitelikli insan kaynaklarına erişimi kolaylaştırmayı ve teknoloji kullanım düzeylerini artırmayı hedefliyor.

KOBİ’lere mentörlük desteği
5 Aralık 2017, Salı günü, 14.00-18.00 saatleri arasında, Adana Divan Otel’de gerçekleşecek toplantıyla ilgili bilgi veren TÜRKONFED Başkan Yardımcısı ve Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, proje kapsamında, imalat sanayisinde gıda ürünleri, içecek, tekstil ürünleri, kimyasallar ve kimyasal ürünler, kauçuk ve plastik ürünler, metalik olmayan mineral ürünler, ana metal sanayi, fabrikasyon metal ürünleri, bilgisayar, elektronik ve optik ürünler, elektrikli teçhizat, başka yerde sınıflandırılmamış makine ve ekipman, ulaşım araçları ve mobilya imalatında faaliyet gösteren ve 20 ila 249 çalışana sahip KOBİ’lere mentorluk desteği sunulduğunu bildirdi.

BORGİP’in önemi büyük
Sönmez, hızla gelişen teknolojiye ayak uydurmak, ulusal ve uluslararası piyasada rekabet edebilme gücüne erişmek isteyen KOBİ’ler için geliştirilen BORGİP’in, bölge ve ülke adına son derece önem taşıyan bir proje olduğunu belirterek, “KOBİ’ler, benzer sektörde ve daha büyük ölçekte faaliyet gösteren TÜSİAD ve TÜRKONFED üyesi mentorlarla eşleştirilerek hem yeni tecrübe ediniyor hem de büyümelerinin önü açılıyor” diye konuştu.

“Her kriz bir fırsattır”
Mentorluktan yararlanmak isteyen firmaların ilk olarak 6 Adım Semineri’ne tabi tutulacağını ifade eden Sönmez, seminerde, işletmenin verimliliğinin maksimum seviyede tutulabilmesi, yaşanabilecek olası krizlerden etkilenmemek için işletmenin nasıl yapılandırılması gerektiği, yetenekli ve motivasyonu yüksek A takım kurulabilmesi, pazarlama ve reklam yatırımlarının nasıl kara dönüştürülebileceği, günü kurtarmak yerine geleceğin nasıl kurtarılabileceğinin yanı sıra ‘her kriz, bir fırsattır’ bilincinin oluşturulmasının ele alınacağını vurguladı.

Bölge kalkınmasında şirketlerin önemi
Adana’daki toplantıya TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Orhan Turan’la birlikte katılacak olan TÜSİAD BORGİP Çalışma Grubu Başkanı ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Şükrü Ünlütürk ise BORGİP’in, özellikle kişi başı yıllık geliri ülke ortalamasının yarısından az olan bölgelerin kalkınması amacıyla, o bölgelerdeki yerel iş insanlarının ve şirketlerin çok önemli bir rol oynayabilecekleri düşüncesi ile kurgulanmış bir proje olduğuna işaret etti. Ünlütürk, BORGİP ile KOBİ’lerin sürdürülebilir olarak büyümesine katkı sağlamak, bu amaçla başta yönetim becerileri, nitelikli insan kaynağı ve teknoloji olmak üzere ihtiyaç duydukları alanlarda desteklere ulaşabilmeleri için kolaylaştırıcı bir platform oluşturmanın hedeflendiğini söyledi.

Nitelikli insan kaynağı desteği
Toplantıda projenin İK Platformu İş Ortağı ayağını anlatacak olan Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal, BORGİP Nitelikli İnsan Kaynağı Desteği kapsamında, Anadolu’nun dört bir yanındaki 20 -249 çalışanı olan ve imalat sanayinde faaliyet gösteren firmalarla, alanında en az 15 yıl deneyimli çalışanları serbest zamanlı olarak buluşturma misyonunu üstlendiklerini belirtti.

Uysal, sözlerine şöyle devam etti:
“Veri tabanımızdaki 25 milyon özgeçmiş ve 83 binin üzerinde firmayla bugün Türkiye’nin en büyük online istihdam platformuyuz. 18 yıldır, ülkemizin doğusundan batısına geniş bir coğrafyada istihdam piyasasının nabzını tutuyoruz. Ve biliyoruz ki, İnsan Kaynakları sektörünün ve istihdam piyasasının en önemli ihtiyacı, doğru adayla doğru işi buluşturabilmek. Bu amaçtan yola çıkarak BORGİP kapsamında teknik altyapımızı KOBİ’lerin hizmetine açtık. Bir adet BORGİP ilanlarını bedelsiz yayınlayarak en doğru ve etkili ilanın oluşturulması amacıyla Kariyer.net ilan danışmanlarımızı firmaların hizmetine sunuyoruz.”

Uysal, aynı zamanda en az 15 yıl deneyime sahip, serbest zamanlı destek vermek isteyen çalışanların da Kariyer.net üzerinden BORGİP ilanlarına kolaylıkla başvurabileceğini sözlerine ekledi.
Bu haber 869 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Söz Tükendi
YAZARLAR
Yüksel MERT

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU

Fuat TÜRKER

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
2979
Bugün Gelen: 
16025
Toplam Ziyaretçi: 
277199994


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.