05:51:58 / 21.04.2019 
Adanalı yazardan güzel bir kitap   |   Sanayicilere demiryolu fırsatları anlatıldı   |   Yolcu otobüsü alev alev yandı   |   Adana derbisinde 59. randevu   |   Şafak vakti torbacı operasyonu   |   Demirspor taraftarından rekor   |   Atlı yeniden Kozan MHP'de   |   Kadınlar 'balık'la kazanıyor   |   Üniversiteli kızın şok eden intiharı   |   Tarihi İncilleri satmaya kalktılar   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
Adana'da evleri su bastı
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP yeni adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Dolmuşta feci ölüm
Erdoğan, Adanalılara seslendi
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
Adanalılar bu binaya çözüm istiyor
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Sözlü yaklaşan seçimleri değerlendirdi
Sözlü'den iddialı seçim çıkışı

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
ADANA İÇİN HAYALLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ
20.06.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; 'Yeni dönemde Adana’yı her alanda şaha kaldırmakta kararlıyız' dedi.
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’nın 24 Haziran’da tercihini yeniden hizmet siyasetinden kullanacağına inandığını belirterek, “Önümüzdeki dönemde Adana için hayallerimizi inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, miting yapmak için geldiği Adana’da, Çukurova bölgesinde faaliyet gösteren sanayici ve is adamlarıyla akşam yemeğinde buluştu. Kentteki bir otelde düzenlenen yemekte konuşan Erdoğan, “Adana’nın hükümetlerimizin yaptığı tüm yatırımlara rağmen bir süredir durgunlaştığının farkındayız. Adana şaha kalkacak ki bu bölge şaha kalksın. Onunla birlikte Türkiye de şaha kalksın. Yeni dönemde Adana’yı her alanda şaha kaldırmakta kararlıyız. Çukurova gibi dünya çapında zenginliğe sahip şehre patinaj yaptırmak, sadece Adana’ya değil, Türkiye’ye de haksızlıktır” ifadelerini kullandı.

“Hayallerimizi inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz”
Adana’nın arayış döneminin bittiğine, 24 Haziran’da tercihini yeniden hizmet siyasetinden kullanacağına inandığının altını çizen Erdoğan, “Önümüzdeki dönemde Adana için hayallerimizi inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Yurtiçinde ve yurtdışında bir takım çevrelerin el ele vererek, Türkiye’nin başına kara bulutlar toplamaya çalıştığını belirten Erdoğan, “Bu kur falan bizim geleceğimizi belirleyen şeyler değil. Bizim geleceğimizi biz belirleyeceğiz. Onun için de diyorum ki eğer yastık altında hala dövizlerimiz varsa, lütfen bu dövizlerimizi piyasaya sürelim. Bunları Türk Lirasına çevirelim. Çünkü bizim ülkemizin gelirini, geleceğini biz Türk Lirası ile belirlemeliyiz. Bunun için de milli seferberliği yapmamız lazım” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin kaderinin Hans’a, George’a bırakmayacaklarını vurgulayan Erdoğan, “Biz 2002’den bugüne, ekonomiyi öyle bir yapıya kavuşturduk ki bu tarz sarsıntılar, ülkemize vız gelir. Binin yanına 6 sıfırı koyanları bilmiyor musunuz? 1 milyon liraya tuvalete gidiyorduk hatırlayın o günleri. Biz geldik bu sıfırların tamamını attık, 1 liraya düştü. Bizim kaderimizi, biz belirleriz” dedi.

Yatırımcının güçlü kılınması için düşük faizle adımların atılması gerektiğine vurgu yapan Erdoğan, “Yüksek faizle ülkemizi ayağa kaldıramayız. Çünkü girişimci yüksek faiz ile neyin yatırımını yapacak? Elin bankaları kazanmıyor mu? Japonya eksi faizle çalışıyor, ABD 2'ler, bilemedin 3'te. Onların bankaları böyle çalışıyor da bize ne oluyor. Şu anda 20-25’lere kadar çıkıyor. Faizin böyle olduğu bir ülkede siz yatırım yapabilir misiniz? Bunu değiştireceğiz, bu işin lamı cimi yok” diye konuştu.

“Türkiye, faiz ve enflasyon düşürdü”
Erdoğan, Faizi yüzde 63’ten alıp, yüze 4,6’ya kadar indirdiklerini ve ‘Batı’nın çıldırdığını ifade ederek, “Geldiğimizde enflasyon 30’du. İşte Gezi olayları öyle başladı. Türkiye, faiz ve enflasyon düşürdü. Biz de onlara prim vermedik. Gezi olayları ile beraber enflasyon ve faiz çift haneli rakamlara çıktı. İnşallah 24 Haziran’la birlikte bu işin nasıl olacağını, yerlisine de yabancısına da gösterme şansı yakalayacağız” dedi.

2008-2009 finans krizinde, sıkıntıların Türkiye’yi teğet geçeceğini söylerken, özel sektörün gücüne güvendiğini belirten Erdoğan, “Son 5 yılda ardı ardına yaşadığımız sıkıntılar karşısında da aynı güvenle hareket ediyorum. Dünya’da 15 Temmuz gibi bir darbe girişimine maruz kalıp da şoku bu kadar hızlı bir şekilde atlatabilecek başka bir ülke daha var mıdır, bilmiyorum. 2016’da darbe yaşadık, 2017’de yüzde 7,4 büyüdük. Ana muhalefetin başındaki zat, ‘Sizin cebinize 7,4’ten bir şey girdi mi?’ diyor. Adam büyüme denilen şeyin ne olduğunu bilmiyor. Bu adamlarla bu ülkede, ülke ekonomisi yönetilir mi?” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, istihdamın, büyümenin en önemli ibresi olduğuna dikkat çekerek, “Hindistan’dan sonra 7,4 ile ikinci sıradayız. OECD ülkeleri arasında birinci sıradayız. Mazotta yüzde 50 hibe veriyoruz. Bunlar ne ile veriliyor? Büyüyen bir ülke olduğumuz için veriyoruz. Bütün bu yatırımlar, neyle yapılıyor? Eğitimde, sağlıkta, altyapı, üstyapı yatırımlarında, havalimanlarında, bütün bunları neyle yapıyoruz? Eğer bu imkanlar olmasa bunlar yapılabilir miydi?” diye konuştu.

“Hem üretimde hem tüketimde artış var”
Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bazıları Türkiye büyüyor da millet niye bunu hissetmiyor diyor. Bunu söyleyenler aslında büyümenin nimetlerinden en çok istifade edenler. Bilmediklerinden değil, hınzırlıklarından böyle söylüyorlar. Büyümenin alt dilimlerine baktığımızda, yaklaşık yüzde 10’luk yatırım artışı, yüzde 11’lik hane halkı tüketim harcaması artışı görüyoruz. Yani hem üretimde hem tüketimde artış var. İstihdama baktığımızda, son açıklanan rakam itibariyle tek haneli sınırına gelmiş durumda. Türkiye geçtiğimiz 16 yılda Avrupa ülkelerinin tamamından daha fazla istihdam üretmiştir. Bu yılın ilk çeyreğindeki istihdam artışı yüzde 5, firmalarımızın gelirlerinde yüzde 24, iş gücü ödemelerinde yüzde 19 artış görüyoruz. Hamdolsun. Son 5 yılda maruz kaldığı saldırıların maliyetleri olmasaydı, bugün milli gelir sıralamasında en az 2-3 basamak daha ilerideydik. Bu kayıp elbette önemli. Ama en büyük kazancımız her hal ve şart altında ayakta durabildiğimizi dosta ve düşmana göstermiş olmamızdır. Hatta sınır ötesi operasyonlarımızla herkese çok daha derin, çok daha tarihi mesajlar verdik. Cerablus’ta, Afrin’de verdik. Şimdi Sincar’da ve Kandil’de veriyoruz. Savunma sanayisinde yüzde 20 üretim yaparken, yüzde 65’e çıktık. Yerli Savunma Sanayi bu noktaya geldi.”
Bu haber 2973 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

yunuz yılmaz tarafından 22.06.2018 19:24:47 tarihinde yazılmış
ADANALI SANAYİCİ DOLAR ARTIŞINI NASIL KARŞILADI? HÜKÜMET GÜVEN KAYBETTİ. SANAYİCİ İFLAS EDERKEN KENDİSİNE KİMSENİN SAHİP ÇIKMAYACAĞINI BİLİYOR.

TUZLALI tarafından 22.06.2018 17:38:41 tarihinde yazılmış
Adana yalancı cenneti olmuş siz geçen seçim ''Asgari ücretten vergiyi kaldıracağız asgari ücret 2200 tl olacak'' dediniz mi dediniz elinizden tutan mı var. Çıkarırsın bir KHK olur biter sen vaatte bulunamazsın İktidar sende bırak bu işleri Artık VAKİT AKP DEN KURTULMA VAKTİ...

Tansel tarafından 21.06.2018 17:25:52 tarihinde yazılmış
İstediğin kadar konuş.İşsizlik almış yürümüş benzin 6,25 Dolar 4,80 olmuş, Eğitim yerlerde,Türk vatandaşı kendi vatanında Suriye'liler karşısında ikinci sınıf vatandaş durumuna düşürülmüş,Milletin parası milletin rızası olmadan bol keseden Suriye'lilere pompalanmış, En büyük Fetöcüler hükümette görevine devam ederken hasbelkader bir iki kere dini sohbete katılmış ya da Bank Asya'da hesap açtırmış vatandaşın Fetö'cü diye hayatı karartılmış.Ben bunlara bakarım.Gerisi laf-ı Güzaftan ibaret.

M.İlyas Polat tarafından 21.06.2018 10:32:15 tarihinde yazılmış
16 Yıl Ak Parti'ye oy verdim.Artık benden oy yok.Çünkü Ak parti eski Ak parti değil. Reformist kişiliğini kaybetmiş bütün enerjisini sadece Erdoğan'ın başkanlığı ve iktidarı kaybetmemeye odaklamış halkı unutmuş bir partiye oy vermek istemiyorum. Ayrıca ülkemizin üzerinde çok tehlikeli bir Ak Parti vesayeti oluşmuş durumdadır.Meclis,anayasa,YSK yargı,TSK,tüm bürokrası hepsi iktidarın menfaatleri için kullanılan birer araç haline gelmiştir.

S d tarafından 20.06.2018 21:36:36 tarihinde yazılmış
'Nerde bu büyüme biz niye gormuyok ya sizin geliriniz yüksek konuşuyor bizler karin doyumayacak hâle geldik elin yabancısı dükkan acar hâle geldi biz vergi suymy buymuş onlar al izni devam kacak olmaya bilir ama vergisi bile düşük belki yok artık düşünecek bise kalmadı umurumuzda tükendi borcumuzu nasil ödeyeceğiz düşünürken işten çıkılmıyor da ödenmiyor kartlar patladı keyfimize değil borcu borçla kapatarak şimdi bise de kalmadı bir can kaldı allah büyük diyoyuz yeter yeter yeter açık borçluyuz kapımıza artık alacaklılar dayandı ne yapak şöyle akıl ver esnaftan kullandık krediyi ödeyemez hâle geldik ne yapak şöyle okuyanlar sövecek ama artık şu parti bu parti umut yok gelecek yok memleketi kanla aldık kağıtla veriyok anasını bankaya borçlu yabancı çoğu hacizle rehinle alırlar artık yapacak bise de yok

tarafından 20.06.2018 11:10:08 tarihinde yazılmış
Hep aynı yalan vaadler Cumhurbaşkanlığı MHP den Aytaç Duraka yakişir gerisi fasafiso

can gül tarafından 20.06.2018 09:17:47 tarihinde yazılmış
soğan 6 lira....................suriyeliye maaş 1200 lira........aynı evde 3 yetişkin suriyeli 3600 lira aylık...............durmak yok....................işsizlik konuşmuyorlar., onlarda umudu kesti..............koyun etinin kilosu 70 lira..............elektrik her eve 250 lira..........su 100 lira.............nasıl mutlumusunuz...................

Nadir tarafından 20.06.2018 08:56:14 tarihinde yazılmış
Adanayı batırdınız.. Şimdi sözlü ile birlikte olup kimbilir napacaksınız. Sayenizde adana nufusta 4 cü şehir olmaktan 7 ciliğe yükseldii, sanayi bakımından 19 unculağa yükseldi.. siz adanayı geriye götürerek kalkındırmaktasınız.. TEBRİKLER..

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Sapık linçleri doğrumu?
YAZARLAR
Elif NİSA

Yüksel MERT

Metin DOĞRUYOL

Burcu Nur CİNGÖZ

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Toplum Veri Tabanı

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
1203
Bugün Gelen: 
10743
Toplam Ziyaretçi: 
306761546


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.