20:06:35 / 21.11.2019 
Eğitim Bir Sen Adana'dan konferansa davet   |   Yol kenarında cesedi bulundu   |   Komşular şüphelendi cesedi bulundu   |   Adana Ak Parti'de görev değişimi   |   Adana'da EYP'li saldırı   |   Vali Demirtaş'ın İmamoğlu ziyareti   |   Sinsi tehlike KOAH tehdit ediyor   |   Adana'da yürekleri yakan kaza   |   Yaşlı kadın eşini dövüp bıçakladı   |   Adana’da şok asayiş uygulaması   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
Adana'da evleri su bastı
Dolmuşta feci ölüm
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP yeni adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
Erdoğan, Adanalılara seslendi
Adanalılar bu binaya çözüm istiyor
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor
Sözlü'den iddialı seçim çıkışı

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
ADANA 'MİLLİ BİRLİK GÜNÜ'NE HAZIR
10.07.2019

Adana Valiliği'nde '15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü' hazırlık programı toplantısı gerçekleşti
 “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla yapılması planlanan etkinliklerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen toplantı, Vali Mahmut Demirtaş’ın Başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Makamı'nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Yardımcısı Murat Süzen, Seyhan Kaymakam Vekili Mustafa Yavuz, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Sarıçam Kaymakamı Ali Murat Kayhan, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Yönetim Kurulu Başkanı ve STK Sorumlusu Mustafa Karslıoğlu ile ilgili kuruluşların temsilcileri katıldı.

Vali Demirtaş, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirilen hain darbe girişimini bir kez daha nefretle kınadığını belirtti. “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliklerinin anlamına uygun ve en güzel şekilde gerçekleşmesi için gerekli tüm çalışmaları yapacaklarını kaydeden Vali Demirtaş, darbe kalkışmasına karşı mücadele verirken canlarını veren şehitleri rahmet ve minnetle, gazileri de saygı ve şükranla andıklarını söyledi.

Vali Mahmut Demirtaş’ın, demokrasiye bağlılığın yanı sıra millet olarak sahip olunan birlik ve beraberliğin bir kez daha tüm dünyaya gösterilmesi için, vatandaşları 15 Temmuz 2019 tarihinde saat 20.00'de Merkez Park'taki etkinliklere davet etti.
 
Kaymakam Yılmaz: “15 Temmuz'da Cumhuriyet Meydanındayız” 
Ceyhan Kaymakamı Bayram Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde bir dizi etkinlik gerçekleştireceklerini belirterek, "Tüm Ceyhanlı hemşehrilerimizi 15 Temmuz’da Cumhuriyet Meydanındaki etkinliğe davet ediyorum" dedi.

Ceyhan Kaymakamı Yılmaz, bir açıklama yaparak, 15 Temmuz etkinliklerine ilişkin bilgi verdi. İlçedeki tüm kamu kurum ve kuruluş binaları ile okulların 14 Temmuz 2019 akşamından itibaren Türk Bayrağı ve Atatürk posterleri ile donatılacağını belirten Yılmaz, isteyen vatandaşların da iş yerlerine ve konutlarına Türk Bayrağı asabileceklerini kaydetti.

Yılmaz, "Ceyhan Belediye Başkanlığınca demokrasi nöbeti tutulan Cumhuriyet Meydanı ve ilçedeki uygun billboardlar 15 Temmuz ruhunu yansıtan fotoğraf ve posterlerle süslenecek. 15 Temmuz 2019 günü saat 11.30’da İlçemiz şehitliği ziyaret edilerek şehitlerimizin ruhu için Kuran-ı Kerim okunacak ve dua edilecek; şehit Mezarlarına karanfiller bırakılacak. Öğle namazı öncesinde Abdulkadir Ağa Camiinde şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okunacak. 15 Temmuz akşamı saat 21.00-21.45 arası Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Ceyhan Açık Cezaevi Müdürlüğünün işbirliğinde oluşturulan Mehter Takımı Cumhuriyet Meydanında gösteri yapacak" dedi.

Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve konuşmaların ardından sinevizyondan günün anlamı ile ilgili filmler, müzikler, belgeseller ve kamu spotlarının yayınlanacağını belirten Yılmaz, "İlçe Müftülüğünce saat 23.45'ten itibaren Kuran-ı Kerim okunacak ve dua edilecek. Gece saat 00.09'da şehitlerimiz için tekrar saygı duruşunda bulunulacak ve İstiklal Marşımız okunacak, ardından saat 00.13’te ilçedeki tüm camilerde, ortak yayınla sala okunacak" ifadelerini kullandı.

Kaymakam Yılmaz, Ceyhan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce düzenlenen çeşitli turnuvalarda dereceye giren takımlara ve sporculara da ödüllerinin verileceğini bildirerek, tüm Ceyhanlıları etkinliğe davet etti.

Adana, ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne hazır
Adana Milli İradeye Saygı Platformu Başkan Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu, 15 Temmuz gecesinin hafızalardaki yerini tazeleyeceği ve bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinliğinin hazırlıklarının tamamlandığını söyledi. Adanalılardan etkinliğe yoğun katılım beklediğini kaydeden Karslıoğlu, etkinlikle alakalı her detayın düşünüldüğünü ve bu yıl da Adana’nın düşmana gereken cevabı coşkusuyla vereceğini ifade etti.

Adana’daki 13 sivil toplum kuruluşunun, 15 Temmuz gecesi ve o geceyi takip eden 27 gün süren demokrasi nöbetinde bir araya gelerek oluşturduğu Adana Milli İradeye Saygı Platformu, bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinliği, Sabancı Merkez Camii yanındaki 20 dönümlük alanda gerçekleştirecek. Tasavvuf müziği, ilahiler, mehteran gösterisi ve kahramanlık müziklerinin yer alacağı programda, 15 Temmuz Şehitleri anısına çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 15 Temmuz Pazartesi günü saat 20.00’da başlayacak ve sabaha kadar sürecek programa vatandaşların rahat ulaşabilmesi için merkez ilçelerdeki tüm mahallelerden de ücretsiz servis imkanı sağlanacak.

15 Temmuz gecesinde İncirlik Üssü’nün önemi
Adana Milli İradeye Saygı Platformu Başkan Yardımcısı Mustafa Karslıoğlu, 15 Temmuz Darbe Girişi'minin yaşandığı gece tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da hareketli saatlerin yaşandığını belirterek, “Özellikle İstanbul ve Ankara çok önemli saatler yaşadı ancak hain çetenin, Adana’daki en önemli hava lojistik merkezi İncirlik Üssü’ydü. Bu üssün kullanılmaması için gösterilen refleks, ülkemiz için de çok önemliydi. Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın ani müdahalesiyle, İncirlik Üssü’ndeki aydınlatmaların kapatılması, oradaki hain askerler için gerektiği taktirde vur emrini vermesi gecenin akışını değiştirdiğine inanıyorum. Bundan dolayı da o gece İncirlik Üssü’nde gösterilen refleksin tüm Türkiye’de bilinmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Her detay düşünüldü
Adana Milli İradeye Saygı Platformunun her yıl Adana Valiliğinin öncülüğünde ortak bir anma etkinliği düzenlediğini ve bu yıl da çeşitli etkinliklerle 15 Temmuz şehitlerinin anılacağını kaydeden Karslıoğlu, “Adana’da havanın sıcak olması nedeniyle dev soğutucu pervanelerin yer alacağı bir alan oluşturduk. Bu alana gelecek soğutucu tırlar etkinliğe katılan vatandaşlarımıza soğuk içecek, karpuz ikramında bulunacak. Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tüm ilçe belediye başkanlarımız, kaymakamlarımızla beraber, Adana Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığınca defalarca toplantı yaptık ve her detayı konuştuk. Yaklaşık bir aydır da etkinliğin hazırlıklarını yapıyoruz” diye konuştu.

“Şehitlerimizin kalbini kırabilecek en küçük hareketten bile kaçınıyoruz”
Etkinlikte okunacak kahramanlık türkülerinin sözleri, bestecisi dahil her detayın araştırıldığını ve sanatçı Turgay Başyayla’nın da kahramanlık türkülerini okuyacağını dile getiren Karslıoğlu, “Amacımız coşkulu bir kutlama değil, anma etkinlikleri olmasıdır. Çünkü Adana’da 7 olmak üzere ülke genelinde 248 şehidimiz ve çok sayıda gazimiz var. Onların kalbini kırabilecek en küçük hareketten kaçınıyoruz. Vatandaşlarımızın aileleriyle gelebilecekleri bir anma etkinliği düzenliyoruz” dedi.

“Adana, diğer illere örnek oluyor”
Çevre illerdeki odaların, Adana Milli İradeye Saygı Platformu Başkanı Zeki Kıvanç’ı arayarak Adana’daki etkinlik planları konusunda bilgi aldıklarını, Adana’nın bu konuda diğer illere örnek teşkil ettiğini ifade eden Karslıoğlu, “Adanalı hemşehrilerimden hain çetenin elebaşı ve kaçan üyelerinin de bu programı göreceğini, bunun için de etkinlik alanını doldurmalarını rica ediyorum. İnşallah bu yıl Adana’da düzenlenecek etkinlikte alanı doldurarak, Sabancı Merkez Camisi’nin muhteşem silueti ve Seyhan Nehri’nin manzarasıyla coşkulu kalabalığın, her yıl olduğu gibi Cumhurbaşkanımızın canlı yayınında arka plan görseli olarak kullanılacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Bu haber 1080 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nadir tarafından 11.07.2019 08:04:18 tarihinde yazılmış
AKP ve bilumum yardakçıları tarafından beslenip büyütülen FETÖ nün Hançeri AKP ye değilde devlete saplama girişimidir. Hala 15 temmuz nasıl bir tiyatro çözülemedi ama ortada vahim durumlar var.. FETÖ nün siyasi ayağı Bülo ARINÇ. hala AKP de 2 numara..

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
YAZARLAR
Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Afrika'da Kadın Olmak

Elif NİSA
Elif NİSA
Dindar Gençlik

Yüksel MERT

KONUK YAZARLAR
Prof. Dr. Banu KUMBAK AYGÜN

Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Garp Yolu

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
173
Bugün Gelen: 
58873
Toplam Ziyaretçi: 
320276497


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.