05:05:12 / 24.03.2017 
İpekoğlu'ndan hakemlere sert tepki   |   Ağabeyini öldüren zanlı yakalandı   |   AB fonlarından yararlanma seferberliği   |   Feke asfalt üretim şantiyesi açıldı   |   Büyükşehir zabıtası fırınları denetliyor   |   Adana Demirspor’da izin sona erdi   |   Kanadalı DEAŞ’lı tutuklandı   |   Adana’da kaçak akaryakıt operasyonu   |   Banka ve vergi dairesini soydular   |   Hırsız bekçiyi tüfekle vurdu   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Sözlü'ye şok!
Bunalıma giren genç kadın canına kıydı
Mezarlıktaki katliam çözülmeye başladı
Müteahhitin sır ölümü
Adana'da FETÖ operasyonları
Pompalı tüfek ölüm saçıyor
Suçu kabellnmek yerine herkesi suçladı
Adana'da toplu taşıma denetleniyor
Genç kadın kendini astı
Polis memuru not bırakıp canına kıydı
 ÇOK YORUMLANAN
Büyükşehir krediyi maaşlara harcadı
Hüseyin Sözlü'ye şok!
Adana'da toplu taşıma denetleniyor
Suçu kabellnmek yerine herkesi suçladı
Durak'tan 'Sözlü' açıklaması
CHP'li Türkmen 'faturası'nın arkasında
Sözlü'nün 'Ceyhan davası' devam ediyor
MHP Adana referanduma hazır
Yüksel Mert magazin dünyasınıda salladı
Ağlatan kentsel dönüşüm

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
Soner YALÇIN
Erdoğan'ın kazanması zor
Soner YALÇIN   -   

Ankara'da gazetecilik yaptığım dönemde parlamento muhabiri kartım vardı; yani, Meclis muhabirliği yapmışlığım vardır.

Orada öğrendiğim bir söz var; “Meclis önemli bir meselenin üzerini kapatmak isterse komisyona havale eder!”

Maalesef bu oyuna ben de geldim; kurulan kimi Meclis komisyonlarına davet edilip gittim; bildiklerimi anlattım. Sonuç çıktı mı; hayır! Sadece muhalefet şerhleriyle dolu bol bol raporlar yazıldı.

Şimdi…

FETÖ Meclis komisyonuna havale edildi.

Başına da bir dönem “Cemaat Sözcüsü” gibi konuşan; ve “güvenlik şirketleri Cemaat kurumlarını koruyan” Reşat Petek getirildi. Yani…

Daha “bismillah” demeden iş sulandırıldı.

Sahi… Reşat Petek konusunda Erdoğan niye hiç açıklama yapmadı? Biliyoruz ki, bu tür durumlarda herkesin eleştirdiğini Erdoğan savunurdu. Bu kez sustu.

Deniyor ki, “Açıklama yapmadı ise, Reşat Petek'i kim önerdiyse üstünü çizmiştir!”

Erdoğan'ı etkileyecek yakın çevresi içinde kimler var? Damadı, kızı, oğlunu biliyoruz; başka kimler var o dar çemberin içinde?

Peki… Çemberde bulunanları etkileyen kimler? Erdoğan'ın güvendiği isimleri etkileyerek Erdoğan'a etki yapan kaç kripto Cemaatçi var?

Şundan soruyorum:

Sadece Reşat Petek mi? Meclis'teki komisyon üyelerinin neredeyse yarısının zamanında Cemaat ile işbirliği yaptığını bilmeyen var mı?

Şunu diyorum:

Ortada; işi komisyona havale ettirip, ardından komisyonunu bile yapılandıracak bir örgüt varsa, mesele çok derindir.

Bu tabloya bakınca, Erdoğan'ın kazanması zor görünüyor.

KAÇ PARASI VAR

Sabahattin Önkibar yazdığı “Mehdi'nin Darbesi” adlı son kitabında bir anısını anlatıyor:

“FETÖ okulları eğer Amerikan projesi değil de milli bir Türk okul girişimi olsaydı FBI bu Cemaat'in ABD'de 100 okul açmasına izin verir miydi? Hiç unutmam Başbakan Ecevit'in ABD gezisine katılan FETÖ'cü Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'ya uçakta bunu sordum. Şu karşılığı verdi: ‘ABD dünyanın yegane gücü. Onlarla çatışmak yerine beraber olmak lazım. Hocaefendi bunu yapıyor. Evet, ABD bizden yararlanıyor olabilir ama Hocaefendi de ABD'den yararlanıyor.' İlkokul mezunu bile olmayan Kestanepazarlı bir meczubun ABD'yi, CIA'yı nasıl kullanabileceğinin yorumunu size bırakıyorum.”

Bir diğer meslektaşım Razi Canikligil yazdığı “ABD Gizli Belgelerinde Fethullah Gülen” adlı kitabında, FETÖ'nün ABD'de 200 okulu olduğunu; ve bu okullardan yılda 500 milyon dolar kazandığını belirtiyor.

Dikkat ediniz bu sadece okullardan kazandığı; diğer -örneğin ticari- işlerinden ne kadar kazanıyor acaba?

Kapitalizmin “Kabesi” ABD'de paran kadar ağırlığın var. Düşünüyorum da; FETÖ'nün başta ABD olmak üzere hangi bankalarda ne kadar parası var? Bir Bank Asya lafı dillerde dolanıp duruyor; FETÖ'nün yurtdışında kaç bankası var?

Örgütü çökertmenin temel yolu, parayı takip etmektir.

Bu parayı bulmanın yöntemi nedir; işin uzmanı değilim. Ama gazeteci olarak şunu yapardım; kaçak FETÖ mensupları yurtdışında hangi ülkelerde toplanıyorsa para/banka oradadır!

Operasyon sadece Türkiye ile sınırlı tutulursa, sonuç alınamayacağı bellidir.

GÜLEN'İN UMUDU

Biliyoruz ki…

ABD, Öcalan'ı Türkiye'ye verdi.

ABD, Gülen'i Türkiye'ye vermek istemiyor.

Siyasal iktidar Gülen'in iade edilmesi için -elindeki dosyası güçlü olmasa da- var gücüyle çalışıyor.

Sanıyor ki; Gülen Türkiye'ye getirilip cezaevine konarsa FETÖ biter.

Yıllar önce sanıldı ki; Öcalan getirilip cezaevine konarsa PKK biter. Bitti mi? Yanlış politikalar sonucu daha da büyüdü!

Sorunu salt kişiye indirgemek yanıltıcı olur. Said Nursi ölünce Nurculuk bitti mi?

Bugün yurtdışında bulunan kaç Cemaat mensubu var? Büyük bir Cemaat diasporası olduğu gerçek. Bunlar inanmış kadrolar. Bunu hiç küçümsemeyin; Gülen adına 15 Temmuz darbesini yönettiği iddia edilen Adil Öksüz'ün yardımcısı -Kurmay Subayların İmamı- Hakan Çiçek'in ağzından hala tek cümle alınamadı!

Gazeteci Canikligil kitabında üç FETÖ mensubundan bahsediyor; Recep Özkan, Gökhan Özkök, Kemal Öksüz.

Üçü de Hillary Clinton'ın seçim kampanyasında görevli!

FETÖ'nün ABD'deki Niagara Vakfı Başkanı Öksüz, 2011'den bugüne Demokrat Parti adaylarına 500 bin dolar para yardımında bulundu.

FETÖ'nün ABD'deki Türk Kültür Merkezi'nin başkanı Özkan, Clinton Vakfı'na bir milyon dolara yakın para yardımında bulundu. Ve…

Cemaat ne kadar para yağdırdı ise, Özkök, Clinton'ın seçim kampanyasının Ulusal Finans Komitesi eşbaşkanı oldu!

ABD başkanlık seçiminde Cemaat'in umudunun H. Clinton olduğu sır değil!

Ve hedeflerinde Erdoğan olduğu da gizli değil.

 

Bu yazı 5504 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır
 
Yazarın Daha Önceki Yazıları

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

ALİ HAYDAR tarafından 30.11.2016 10:07:42 tarihinde yazılmış
"İlkokul mezunu bile olmayan" söylemini bırakın, adam kağıt parçaları yoksa da (diploma) şeytan zekası olduğu ortada, gerçi bunu siz de biliyorsunuz ama okuyucusuna adamın cahil görüntüsünü vermek ve güya kendinizi içten savunmaktır. . . burda uzun yazacaktım ama bunlar yeteli sözler olduğunu düşünüyor.

Halil İbrahim GÖKÇEK tarafından 10.11.2016 11:00:09 tarihinde yazılmış
Bu ülke de padişah kimse müdür ondadır

Gerçek Adanalı tarafından 07.11.2016 16:57:37 tarihinde yazılmış
Kıymetli yorumcular görüşlerinize katılmamak elde değil.Çok doğru yorumlamışsınız.Bu gün haber sitesinin birinde eski başkan Aytaç Durak.ın ulusal bir tv kanalında yapacağı program iptal edilmiş.Aylar önce fetö,nün eski Adana imamı Sayın Terkeşli akp Adana il başkanının bank asyanın icra avukatı olduğunu söyledi adamı bir daha ne konuşturdular ne televizyona çıkardılar.Eski seyhan belediye başkanı Tokat erbaadan Adanaya okumaya gelipte bakkaldan veresiye yerken başkan olunca bu kadar serveti nasıl elde etti.İşadamları tutuklanırken bu adam niye geziyor.Akdeniz tv,yi kimler nasıl aldı seçimde kullanıldı ve sattı.Bunları araştıracak vatansever babayiğit var mı?Akp ye il başkanı olupta çok zengin olanlar kimler araştırın.Sendikaya üye oldu diye derneğe üye oldu diye açığa alınan binlerce insana yazık değil mi?Peki bu dernek ve sendikalar bu olaylardan önce niye kapatılmadı.7 Haziran seçimlerinden bir kaç gün önce Akp seyhan ilçe binasında Kadir Mısıroğlunun Asrın İhaneti Paralel Yapı kitabından binlerce vardı bir tane aldım akşam okudum ertesi gün biraz daha alıp etrafıma dağıtayım dedim.Seyhan ilçede ne kitabın adını bilen vardı nede kitapların ne olduğunu bilen vardı.Yani fetöcüler yokettiler.Bir söz var zenginin partisi olmaz.Çünkü zengin olmazsan parti ile uğraşamazsın.H.Karabulut fetö adana mütevelli heyetinde demokratik kongo cumhuriyetinden sorumlu iken kardeşi İ.Karabulut Akp çukurova ilçesi il genel meclisi üyesi değilmiydi.Miadı dolan eski ssk hastanesinin tadilatını kim yaptı.Yıkılacak hastane binasına niye masraf edildi.Bütün bunları karnını zor doyuran vatansever olarak bizler duyuyorsak duymadıklarımız acaba buz dağının arkası mı?Sayın yorumcular ve okuyucular gelin hep beraber enson ayakta kalan cennet vatanımız için siyasi ayırım gözetmeksizin bir olalım koyun olmayalım,pire için yorgan yakmayalım.Çobanları değiştirelim.

Nadir tarafından 30.10.2016 16:22:16 tarihinde yazılmış
Fetö 70 lerde kuruldu . 80 ihtilali ile önü açıldı. özal ile filizlendi. 28 şubat ile gürbüzleşti. AKP ile tam bir başbelası oldu. Milletin canına okudular. Nerde paranın hası madenin hası , beynin hası varsa onlar AKP sayesinde elde ettiler. AKP+FETÖ birlikteydi..Birbirine geçmiştir.. Ayrılmaz bir ikili olarak BOP projesine hizmet ettiler. AKP fetöyü Fetö ile temizlemeye çalışıyor. Adanada Ak partide Fetö ile geçmişi olmayan varsa ya o uzaydan geldi yada transferdir. Bırakın adanayı tüm türkiyede de öyle. .. Maalesef büyümek isteyen birşeyler yapmak isteyenin hep önüne fetö engeli çıktı. İnsanlar fetöye zorunlu haraç vermek zorunda kaldı. Bunun baş sorumlusu AKPK dır. Ancak yeni bir seçim ile %25 temizlenebilir. Şu anda parlatılan AKP sözcüleri fetönün tezgahından geçmiş xriptolar olmadığı ne malum..

Budist tarafından 28.10.2016 00:14:36 tarihinde yazılmış
Allahım ne günlere kaldık..!! Memlekette hıyarları artık kavun.. Diye yutturmaya çalışıyorlar bu milletin aklıyla dalga geçiyorlar.. Darbe gecesi darbecilerle bu milleti bu ülkeyi satanlar bu gün demokratik halk kahramanı mı oluyor..?? başbakanım bizde bylook kullanan yok diyor sırası gelmişken evet bazı milletvekilleri okadar beyinsiz idileri ki onlar akıllı tlf kullanamıyor direk imam abilerle hemen her saniye onlarla görüşüyorlardı.. Bu götoşların bazıları menzil gurubunun içinde de çok etkindi ..! Tüm türkiyeyi paylaşmışlardı..!! Bazı doktorlar hem menzilde vekillik hemde götoşun imamlığını yapıyordu..!! Size sadece istanbulda ünyeliler dernegine üye olan zaatları araştırıp fetoşun çok önemli imamlarına ulaşabileceginizi söyleyebilirim.. Neden adanadan isim vermiyorum mu diyorsunuz.. Burada ak parti bürokratlarından dolmuşçulara mafyalara istihbaratçılara kadar zaten hepsi bu işin içinde.. Bazıları hem pkkya, hem MHP ye, hemde fetoşa, hemde menzile çalışıyor.. Bunlar adananın sözüm ona eski mhpli abileri.. Ben ortalıkda çakallardan başka birşey göremiyorum.. Çakallar ve satılmış köpekler.. Kozanlı lakabıyla tanınan zaatın , daha önce istanbulda örgüte çok büyük hizmetleri oldu..!! Çok ilginçtir bunlar ülke içindeki kendi aralarındaki atamalarda bile cemaate kendi rızalarıyla rüşvet gönderirlerdi.. Bir gün emniyetteki bir atamada ömer kardeş..al gardaş bu 12 bin lirayı hizmette kullanın diye hibe ettiğini anlatıyordu....!! Bu adam şuan çok meşhur olmuş bir emniyet mensubu...!!bunların hem ak partili milletvekilleriyle hemde mhpnin agır toplarıyla organik bagları var..!! Sayın başbakanım gerçekten çok temiz ve saf bir abimiz bu pislikte biz büyüdük ve tüm satılmış piçleri de en iyi biz biliriz..!! Yada hüseyin bayrak'a sorsunlar o daha iyi bilir.. Türkiyeye demokrasi dersi verenlere bakın...???milleti uyutan satılmışlara da bir bakın...!!

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Darbe bitti mi?
YAZARLAR
Bekir Fevzi YILDIRIM
Bekir Fevzi YILDIRIM
Felaket Getiren Zenginlik

Yüksel MERT

KONUK YAZARLAR
Soner YALÇIN
Soner YALÇIN
Lafügüzaf

Hasan TÜLÜCEOĞLU

Fuat TÜRKER

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
277
Bugün Gelen: 
9620
Toplam Ziyaretçi: 
233391462


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Uçak Bileti Tatil sürücü kursu tek kullanımlık terlik kapadokya balon turları Uçak Bileti
Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.