06:35:20 / 27.05.2018 
Adana’nın geçici aday listesi açıklandı   |   Furkan Vakfı'nda hırsızlık şoku   |   Kaçan araçtan kaçak sigara çıktı   |   Bakan Sarıeroğlu, Adana esnafını gezdi   |   Adana’da huzur uygulaması   |   Gece bekçisi şantiyede ölü bulundu   |   Anız yangını saman deposunu kül etti   |   Kanala düşen küçük kız öldü   |   Adana'da kaçak cep telefonu operasyonu   |   AK Parti Adana milletvekilleri tanıtıldı   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
ÇÜ Balcalı hastanesi devrediliyor
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Bir römork dolusu at eşek eti yakalandı
Vali Demirtaş'tan 'at eti' tepkisi
AVM'de bıçaklı saldırı
Adana'da toplu taşımaya zam
Kıskanç adam karısını öldürdü
Tamirci cinayetinde 'tecavüz' iddiası
Genç adam evinde ölü bulundu
Tartışma kanlı bitti
 ÇOK YORUMLANAN
MHP Adana Milletvekili Adayı Listesi
CHP'li Barut'tan Büyükşehir'e sert eleştiri
AK Parti Adana milletvekili adayları
Büyükşehir'de bütçe krizi işçileri vurdu
Gölün ortasında 'bici bici' eylemi
Sözlü: Beş yılın hakkını vereceğim
Akgedik'ten Sözlü'ye 'hizmet' eleştirisi
Adana'da toplu taşımaya zam
Kent içi trafiğe tek yön formülü
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
Bekir Fevzi YILDIRIM
Hesaplaşmaya Hazırmıyız?
Bekir Fevzi YILDIRIM   -    info@adanahaber.com.tr

16 Nisan tarihi referandumu ile ilgili tespitlerim;

Bu referandum 28 Şubat, gezi olayları-17-25 Aralık operasyonları, 15 Temmuz başarısız kanlı darbe girişiminin adeta rövanşı. Bazı dostlar bazı maddeler bizleri çok fazla alakadar etmiyor desede.. bazı maddeler konusunda dostlarım ve kalbim tam mutmain olmasada... Ama ittifak halinde olan bu ülkenin ilerlemesini istemeyen, terörü destekleyen güçler ve CHP bir ana muhalefet partisi olarak bu kadar önemli milleti ilgilendiren anayasa değişikliği görüşmelerine katılmayarak elle tutulur bir görüş beyan etmeyerek projesizligini ortaya koymuştur. Bu ülkede huzur istemeyen güçler, Bu ülkede istikrar istemeyen güçler, Bu ülkenin ilerlemesini istemeyen güçler, Bu ülkede herkesin uçağa binmesini hazmedemeyen güçler (2016 yılında 200 milyon yolcu taşındı) yeni yapılacak havalimanı 150 milyon yolcu kapasiteli.. (Almanya’nın hazımsızlığının bir nedeni)Bu ülkede halkın, Hakkın hakimiyetini istemeyen güçler bu ülkede yerli sanayi, yerli üretimi , otomobil uçak, savunma sanayisinin gelişmesini istemeyen güçler, köprü baraj, havaalanı yapılmasını istemeyen güçler ( gezi olaylarında 3. Havalimanını , köprüyü ve baraj yapımını istememişlerdi), 17-25 aralıkta ( köprü, baraj havalimanı, tünel yapan 41 işadamını gözaltına alan güçler... Bu ülke için hiç bir projesi olmayan ve gelişme için yapılan bütün projeleri engellemeye çalışan güçler bu ülke insanına sosyal desteklerin yapılmasını hazmedemeyen güçler( 500bine yakın kişiye bakım ücreti 1 milyona yakın engelliye maaşı,1 milyona yakın kişiye yaşlılık maaşı , yüzbinlerce dula, yetime destek veren onbinlerce neneye torununa bakım ücreti verilmesini hazmedemeyen güçler.
KOSGEB, kalkınma ajansları ve ilgili kuruluşlarıyla ve teşviklerle Anadolu insanının desteklenmesini hazmedemeyenler... Havaalanı , hızlı tren, otoyollar, hastanelerin çoğalmasını hazmedemeyenler.200 bin öğrenciye burs vererek, isteyen her öğrenciye kredi vererek herkesin okumasına olanak sağlayan kitapsız, deftersiz bir dönemden her öğrencinim ayrımsız okul başlarken sıralarında ders kitaplarının olmasını hazmedemeyen güçler.

Bu ülkenin engellisine sahip çıkılmasını istemeyen güçler. Bu ülkenin mazlum ve mağdurlara yardım edilmesini istemeyen güçler. Afrika, Filistin, Suriye, ırak vs. Mağdur ve mazlumlarına savaştan dolayı memleketlerini terketmek zorunda bırakılan milyonlarca insana sahip çıkılmasına istemeyen güçler. 40 yıllık birikintileri , rahmetli Erbakan ,Özal vs. Ektiği tohumları, ve Recep Tayyip Erdoğan'ın getirdiği noktayı, direksiyonu kendin istedikleri yönde yönetilmesini isteyen güçler Fethullah Gülen hareketiyle, örgütü ile iş birliği yaparak bu  birikintileri bitirmeye zemin hazırlamıştı.16 Nisandaki çıkan Evetlere Suriyeli anne, Afrikalı kadın, Filistinli çocuk, Iraklı genç sevinecektir.

16 Nisandaki çıkan Evetlere , terörle mücadeledeki kararlıktan dolayı memleketlerine dönmek isteyen güney doğulu sevinecektir. Devletin milletin sigortası olan MHP onun için evet diyor. Sayın Bahçeli açık bir şekilde meydanlarda Evet mücadelesi veriyor. Düşünüyorumda Tabipler odası, barolar Birliği, mimarlar odası, mühendisler Odası, Disk, Kesk bu ülke için, şu ana kadar neler yapmış Menderesi astıran zihniyet, Erbakan'ın yaptığı ekonomik, sanayi hamlesini, ülkenin ilerlemesini istemeyenler ülkenin ilerlemesinin dorukta olduğu, güvenin istikrarın zirvede olduğu dönemde 28 şubatta tanklar yürüten zihniyet. Turgut Özalin Orta asyada , Ortadoğu'da, Türki cumhuriyetlerde yaptığı girişimleri hazmedemeyen zihniyet onu zehirleyerek, Tayyip Erdoganin ülkeyi getirdiği seviyeyi hazmedemeyen zihniyet.. Türk milletinin ilerlemesini istemeyen zihniyet ona suikast girişimleri yapan, ona ve millete kanlı darbe girişimleri yapan zihniyet...Zaafiyet olmaması için... teşkilatlarda vesiyasetde yanlış yapanlarla,gelişmeyi ayak sürerek durdurmaya çalışan bürokratlarla,, dost gibi görünüp düşman olan iki yüzlülerle ,mücadelemizi sonra yapacağız.. ama şu anda Erdoğan için değil Her doğan için evet deme zamanı.

Ekonomideki bir kısım hataları, fetönün sebeb olduğu, mağdur ettiklerini, bir kısım güçler tarafından samimi insanların mağdur edilmesini..Terörde geç kalan tedbirleri sonra konuşabiliriz.Dış siyasetteki düştüğümüz stratejileri.Sonra konuşalım..tartışalım..üzdüklerimizi,kırdıklarımızı, ihanetleri sonra masaya yatıralım..Ama bugün Amerikayı, İngiltereyi, Fransayı, Almanyayı,Belçikayı,isviçreyi,Kandili, sevindirmemekiçim evet diyoruz. Ve iç ve dış düşmanların rövanşına yenik düşmemek için evet diyoruz...Kimseyi ötekileştirmeden..medenilere galebe çalmak ikna iledir.. Samimi olarak.. Resme geniş açıdan bakılmasını sağlayarak..Buseçimin..Yüz yıldır bu ülkede başaramadıklarını, engellemeye çalışıp ta durduramadıkları.Bu ülke insanı..icin..Sıyaset için değil..geleceğimiz...Torunlarımız için..birlik ve beraberlik içinde gelişme.. Muasır medeniyet seviyesine çıkmak için..Yerli sermaye. Yerli üretim için.Kendimize sahip çıkmak için..Dik durmak ve dik duranlara sahip çıkmak için..Gelinen güzellikleri zaafiyete uğratmamak için.. Dostlarımızı sevindirmek için EVET diyorum..
Bu yazı 2960 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır
 
Yazarın Daha Önceki Yazıları

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

tarafından 27.07.2017 13:01:41 tarihinde yazılmış
Değiştir şunu be 3 ay oldu ayıp gerçi gündemden ne kadar haberin varki

Ali Kaya tarafından 29.05.2017 12:49:31 tarihinde yazılmış
Her şey çok güzel ise neden asgari ücret 5-6 bin TL değil? İşsizlik o kadar alavereye rağmen neden yüzde 10 dan aşağıya bile düşmez?

Nadir tarafından 23.05.2017 17:09:20 tarihinde yazılmış
Haklı yada haksız Eleştirmek YALAKA olmaktan yeğdir.

Ahmet Narin tarafından 08.05.2017 21:04:10 tarihinde yazılmış
Aklı olan da yorum yapıyor olmayanda.Yorumları okuyanlar diyor ki yazıyı yazanı mı Halkın seçtiği Demokrasi yanlısı İktidarı mı eleştiriyorsunuz.Her şeye limon olan yorumcular.BİR KİMSENİN AHMAK OLDUĞUNA ALAMET KENDİ AYIBINI BIRAKIP BAŞKASININ AYIBIYLA UĞRAŞMASIDIR.Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.

tarafından 06.05.2017 02:55:31 tarihinde yazılmış
Yazıyı okumayın bence yorumlar sözde yazarı daha iyi açıklıyor bu yazıların yorumlarınınokursanız yazılardaki canak tutmaları seviyesizliği görürsünüz yorumcular ağzınıza sağlık yazıdan etkılı yorumlar için en azından yalakalık çanak tutma Yok yorumlarda rakamlarla acıklanıyor huseyın bayrak yorumları oku yazarları gör bukadar elestırıye rağmen Halen varlar ya pes sanada

Ali Kurt tarafından 05.05.2017 16:00:50 tarihinde yazılmış
Zaman buldukça yazıyı tıklıyorum. Ama yorumları okumak için...

oğuz akçalı tarafından 26.04.2017 21:59:47 tarihinde yazılmış
sen bir yazar olarak yazdıklarından utandım.şu ülkede her türlü yolsuzluk her türlü hırsızlık yapılıyor sizin gibilerde buna çanak tutuyor yol,havaalanı hastaneye kimse karşı degil devletin görevi zaten ama araba garantili köprü ve hasta garantili hastane olmaz sen adanada yaşıyorsun istanbuldaki köprünün parasını ödüyorsunvelevki 40 bin araç geçti ve günde 20 bin daha geçti fazla geçen aracın parasını devlete verecekmiydi yok bunları görmeden körü körüne fazladan laflamayalım giden para senin benim param yazıktır çalışıyor ama çalıyorr mantıgı her zaman ortada

Ali Dogru tarafından 26.04.2017 12:01:30 tarihinde yazılmış
Gördüğün gibi neredeyse çalmak için iş yapıyorlar, örnegin tüm duble yollar için harcanan para 15 milyar dolar degilken, bu ülkenin neyi var neyi yoksa satıldı.. yeni yapılan tek bir fabrika varmı yok, işçi isdihdam edilecek bir işyeri varmı yok.. Bunun yapında yılda 36 milyar dolar para getiren (36 milyar dolar her yıl 36 milyon insanın geçimi demek) turizm sektörü bu hükümetin anlamsız dış politikası nedeniyle neredeyse bitme noktasına gelmiştir.. Haaa eger Evet %65 çıksaydı bu arkadaşlar çalıp yurtdışına attıkları paraları Katar, Singapur ve Malezyadan getireceklerdi, lakin şimdi zor çünkü 2019 seçiminde muhalefet kazanabilir, tabi yine oyları çaldırmaz, YSK ya kaptırmazlarsa..

Ali Dogru tarafından 26.04.2017 11:51:51 tarihinde yazılmış
Sen yapılan eseri eksik yazmışsın, Şehir hastanelerini atlamayalım.. Her biri maliyetinin 10 katı fahiş fiyatla ihale edilmiş olup, %70 doluluk garantisi verilmiştir.. Doktor, hemşire, personel, ilaç, evrak vs vs masrafı devlete ait, tüm kasa ve gelir müteahhidin, ayrıca otopark, büfeler vs vs de müteahhidin 1000 kişilik Hastane yıkılıp yerine 1000 kişilik şehir hadtanesi yapılıyor, neymiş daha lüks olacakmış, karşılıgını tüm millet toplanıp ödeyecegiz Size afiyet olsun, Biz yemedik..

Ali Dogru tarafından 26.04.2017 11:45:53 tarihinde yazılmış
Gelelim köprülere, zamanında Demirel'in 21 milyon dolara yaptıgı köprünün bugünkü para degeriyle maliyeti asla ve asla 2 milyar dolar degil, Zaten Çinliler aynısını 450 milyon dolara yapıyor.. Bizde ise 9 milyar dolar keşif bedeli ile ihalesi yapıldı Günlük 135.000 araç garantisi verildi.. şu an diğer 2 bogaz köprüsünün geliride zararı karşılamaz oldu.. Sana afiyet olsun Lakin biz yemedik

Ali Dogru tarafından 26.04.2017 11:37:57 tarihinde yazılmış
Bak arkadaş, senin gibilere anlatamadıgımız şu, bir inşaat mühendisi ve havalimanının ilk keşif bedelini bilen biri olarak Türkçe yazacagım, Havalimanının ilk keşif bedeli 3.250 milyar dolar (üç milyar, ikiyüzelli milyar dolar) Yandaş müteahhide verilen fiyat; 23 milyar dolar Keşif artışı ile; 33 milyar dolar Ben bu işte ayrıca taşeronluk yaptım.. Türk Milletine atılan kazık; 29.750 milyar dolar.. Sana afiyet olsun Lakin birgün bunların hesabı sorulur diye umuyorum..

Nadir tarafından 17.04.2017 13:13:02 tarihinde yazılmış
DOST kim? Amerika suriyede sivilleri öldürdü diye sevinen zihniyet mi?

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Listeler Açıklandı Yarış Başladı
YAZARLAR
Yüksel MERT

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU

Fuat TÜRKER

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
3463
Bugün Gelen: 
19658
Toplam Ziyaretçi: 
278027788


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.