04:36:30 / 16.12.2017 
MHP Adana'da görev değişimi   |   Sır cinayet aydınlatıldı   |   Adana'da vahşi cinayet   |   Sözlü'den 'nitelikli şehir' vurgusu   |   Atatürk büstüne ateş açtı   |   Jant hırsızları yakalandı   |   Demirspor kupaya veda etti   |   Üniversiteli genç kazada öldü   |   Adana ekonomisine 'destek'   |   Eşinin boğazını kesti   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
ÇÜ Balcalı hastanesi devrediliyor
AVM'de bıçaklı saldırı
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Kıskanç adam karısını öldürdü
Tamirci cinayetinde 'tecavüz' iddiası
Adana'da toplu taşımaya zam
24 saatte aynı yerde 3 kişi boğuldu
Tartışma kanlı bitti
Genç adam evinde ölü bulundu
Cezaevi firarisi yakalandı
 ÇOK YORUMLANAN
CHP'li Barut'tan Büyükşehir'e sert eleştiri
Büyükşehir'de bütçe krizi işçileri vurdu
Adana'da toplu taşımaya zam
Alemdar Öztürk görevden uzaklaştırıldı
Satıcılarla zabıtalar birbirine girdi
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Kent içi trafiğe tek yön formülü
Duran'dan Yeni'ye davet
Bayram Akgül'den öz eleştiri
Adnan Menderes Bulvarı asfaltlanıyor

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
Fuat TÜRKER
Tadacaksınız Fitnenizi!
Fuat TÜRKER   -   

"Tadın fitnenizi. Bu, sizin pek acele isteyip durduğunuz şeydir." (Zariyat Suresi, 14)

 

İslam alemine sokulan fitne, dün olduğu gibi bugün de Müslümanları birbirine düşman tanıtıyor, birbirine kırdırıyor, birlik olmalarına engel koyuyor. Yaşanan olayların en acı yanı da Müslümanların birçoğunun bu fitneye kanıyor olması. Allah, “Kendi yolunda, sanki birbirlerine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak çarpışanları sever”, “Allah’ın ipine birlikte sımsıkı sarılın, dağılıp-ayrılmayın ve “mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin” buyururken, Müslümanlar bu emirleri göz ardı ediyorlar. Bunu yapmadıkları, Allah’a itaat etmedikleri için küfrün fitneleriyle sürekli bozguna uğruyor ve sürekli eziliyorlar.

 

Şu sözleriyle tam da bugüne işaret ediyor Üstad:

 

Çabuk bu mânâsız ve hakikatsiz, haksız, zararlı olan nizâı(çekişmeyi) aranızdan kaldırınız. Yoksa, şimdiki kuvvetli bir surette hükmeyleyen zındıka(dinsizlik) cereyanı, birinizi diğeri aleyhinde âlet edip, ezmesinde istimal edecek(kullanacak). Bunu mağlûp ettikten sonra, o âleti(vasıtayı) de kıracak. Siz ehl-i tevhid olduğunuzdan, uhuvveti(kardeşliği) ve ittihadı(birlik olmayı) emreden yüzer esaslı rabıta-i kudsiye mâbeyninizde(aranızdaki mukaddes bağlar) varken, iftirakı iktiza eden(ayrılığı gerektiren) cüz’î meseleleri bırakmak elzemdir.” (4. Lem’a)

 

Bencillik ve kişisel menfaat düşkünlüğü insan fıtratına terstir. İnsan, “gayrın elemiyle müteellim” (başkalarının acısıyla acı duyan) bir varlıktır.  Müslümanların, gayretlerini kişisel menfaatleri elde etmeye odaklamaları, kalbî bir hastalıktır. Hem topluma, hem insanlığa ve hem de insanın kendisine yaptığı zulümdür. Fitneye alet olmak ise çok daha büyük bir zulümdür.

 

Fitnenin kaynağı ne?

 

Ortadoğu’yu kana bulayan fitne politikaları, bugün de yaklaşık 200 yıldır kurup uyguladığı planlarla Osmanlı’nın yıkımına sebep olan İngiliz Derin Devletinin eseridir. Ortadoğu devletlerinin çoğunu İngiltere kurmuştur. Ortadoğu ülkelerinin sınırları Churchill’in başkanlık yaptığı Kahire Toplantısı’nda çizilmiştir.

 

İngiliz Derin Devleti’nin hedefi, Margaret Thatcher’ın bir NATO toplantısında sarf ettiği şu ifadelerinde saklı; “Karşımızda artık düşman kalmamıştır. Yeni bir düşman bulmamız lazım. Bundan sonra bu düşman İslam'dır!”

 

DAEŞ (ISIS), El Kaide, Boko Haram, Eş Şebab, FETÖ, Hizbullah, PKK, PYD, Asala, DHKP-C, Kızıl Tugaylar, Polpot benzeri terör örgütleri İngiliz derin devletinin taburları konumundadır. Bu yapının girdiği her yerde kan ve gözyaşı oluk oluk akar.

 

Bu liste daha sayfalarca uzayıp gidebilir. Özetlemek gerekirse insanlık tarihinin son 300 yılı İngiliz derin devletinin kana buladığı bir tarih olmuştur. İngiltere tarihte 22 ülke hariç tüm dünyayı işgal etmiştir. Kendi ülkesinin insanları da dahil yüz milyonlarca masum bu ırkçı, sömürgeci, menfaatperest, acımasız, vahşi katillerin elinde can vermiştir. Tarihin en büyük soykırımlarını İngiliz Derin Devleti gerçekleştirmiştir. İngiliz halkının da büyük acılar yaşamasına sebep olmuştur. (*)

 

Bundan tam 100 sene önce meşhur ingiliz casusu Lawrens şöyle diyor: “Sömürgemiz olan İslam ülkelerine İngiliz vali atadığımızda insanlar bağımlı olduklarını ve sömürüldüklerini görüyorlar, cihat ve bağımsızlık derdine düşüyorlar. İslam dünyasını parça parça edelim, bu küçük küçük devletlerin başına bize bağlı yerli insanlar getirelim. onlar kendilerini kendilerinden birilerinin yönettiğini zannetsinler.”

 

Bu zihniyet yüzyıllardır en fazla da İslam coğrafyasına zarar vermiş kirli ve çok tehlikeli bir zihniyettir. Müslümanlar sömürgeci zihniyet gibi, birbirlerinin omuzlarına basarak üstünlük istemezler. Yöneticilerin yapmaları gereken, Kur'an ahlakına uygun olanı tercih etmektir. Bu da dostluk, vefa, sevgi etrafında birleşerek ve işbirliğinin kalıcı olmasını sağlayarak gerçekleşir.

 

Bugün İngiliz derin devleti Katar olayı ile, şeytanî amaçlarını gerçekleştirebilmek için eski akılsız yöntemleriyle Müslümanları birbirine düşürmeyi planlıyor. Ve İngiliz derin devletinin etkisindeki İslam ülkeleri Katar’a cephe alıyor.

 

Katar, Türkiye’ye zor günlerinde destek vermiş, dost bir ülkedir. Özellikle 15 Temmuz sonrasında, aramızdaki dostluk, güven ve dayanışma daha da güç kazandı. Türkiye, İslam ülkelerini birbirine düşman etme oyunlarına karşı itidalin ve vicdanın sesi olacaktır.

 

Bugün, fitneye alet olarak kendi din kardeşini düşman olarak görenlerin, 100 yıl önce yaşananlara bakarak oyunu anlamaları lâzım. İslam aleminin yıllardır çektiği sefalet, bu projeler nedeniyledir. Bu karanlık planları deşifre edip engelleyecek olanlar da yine Müslümanlardır.

 

Tüm İslam aleminin birleşmesi ve dünyaya yalnız olmadıklarını göstermeleri gerekiyor. Aksi halde, zulüm daha da artacaktır. Hiçbir İslam ülkesi, Deccalin kan dökme oyununa gelmemelidir.

 

İngiliz derin devletinin İslam ülkelerini birbirine düşürme oyunu mutlaka bozulmalı. Tüm İslam alemi kardeştir. Kur’an’a uygun olan, Müslümanlar arasında anlaşmazlık çıktığında aralarını bulup, düzeltmektir. Aksini yapmak derin güçlere hizmet etmektir.

 

Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin ve Allah'tan korkup-sakının... (Hucurat, 10)

 

Bunca sarsıntıya rağmen halâ uyanamayanlar var ve Allah bu yüzden daha şiddetli olaylarla sarsmaya devam ediyor. Sarsıntı daha da devam edecek gibi görünüyor. İslam dünyasında dava insanı çok az, çoğu kendi hevasında. Oysa kardeşiz biz; acılarımız sevinçlerimiz ortak olmalı. Artık birlik olmalı.

 

İslam’ın gelişmesini, Allah’ın dininin bütün dünyada nurunu tamamlamasını arzu eden Müslümanların sevgiyi, merhameti, fedakârlığı esas almaları, dünyevi çıkarlardan kaçınmaları gereklidir. Allah’ın yardımı ancak o zaman üzerlerinde olur.

 

"İngiltere müsaade etmez", "Amerika çok büyük güç", "İsrail engel olur"... Bu cümleler, gücün tümünün Allah'a ait olduğundan gaflette olmanın hezeyanlarıdır.

 

Gerçek şu ki, İbrahim (tek başına) bir ümmetti. (Nahl, 120)

 

Dilerim Allah, ilerlememizi hazmedemeyenlerin planlarını ellerine ayaklarına dolasın. İçte ve dışta tüm rezillerin zelil olduğuna şahit etsin.

 

 

(*) http://gundemanaliz.com

Bu yazı 441 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır
 
Yazarın Daha Önceki Yazıları

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Başkanların tasfiyesi
YAZARLAR
Yüksel MERT

Sibel ÜSTTEKİ
Sibel ÜSTTEKİ
Toplumuzda Kadın Olmak

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Firavun’un İmanı

Fuat TÜRKER

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
3587
Bugün Gelen: 
10157
Toplam Ziyaretçi: 
260694812


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.