04:19:01 / 22.06.2018 
Bahçeli, Adanalılara seslendi   |   Patates ve soğan el yakmaya başladı   |   ASKİ'den SMS uyarısı   |   Bin polis metruk binalarda torbacı avında   |   Otomobil ve minibüs çarpıştı   |   Sulama birliklerine yeni başkanlar   |   Yağmacı sevgililer yakalandı   |   Hırsızları 'zemzem' yazısı ele verdi   |   Erdoğan, Adanalı sanayicilerle buluştu   |   Erdoğan, Adanalılara seslendi   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan, Adanalılara seslendi
Dolmuşta feci ölüm
Adanalılar bu binaya çözüm istiyor
Lunaparkta dönme dolap kavgası
Toplu taşımacıların güzergah kavgası
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Sağnak yağış sele neden oldu
Emekli polis, eşini öldürdü
Akşener, Adana’da halka hitap etti
10 yaşındaki çocuk kardeşini vurdu
 ÇOK YORUMLANAN
Sözlü'den 'Cumhur İttifakı' çıkışı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Akşener, Adana’da halka hitap etti
Toplu taşımacıların güzergah kavgası
Bakan Soylu, Adanalılarla buluştu
Adanalılar bu binaya çözüm istiyor
Bakan Özhaseki İmar Barışı’nı anlattı
Karpuz üreticileri umduklarını bulamadı
Adana Demirspor yeni başkanını seçti
Lunaparkta dönme dolap kavgası

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
Hüseyin BAYRAK
Adaletsizlik ve çöküş
Hüseyin BAYRAK   -    info@adanahaber.com

 

Eskiler derler ki küfür şirk ayakta kalır zulüm asla

Özellikle kendi halkına kendi milletine zulmedenlerin ayakta kalmaları mümkün değildir.

Yeryüzünde her zülüm her hukuksuzluk adaletsizlik yeni bir iktidarı doğurur.

Yeryüzünde hukuksuzluk ve adaletsizlik nedeniyle yıkılan hiçbir iktidar hiçbir devlet asla yeniden iktidar olamaz olmamıştır.

Adaletsizlik nedeniyle yıkılan devletler ve iktidarlar tarihin karanlık sayfalarda sadece zulme örneklik için hatırlanır.

Bu gün Türkiye de Ak partinin son dönem uygulamaları nedeniyle konjonktür Kemalizm’in lehinde ortada Kemalizm için müthiş bir fırsat var. Fakat Kemalizm’in geçmişi onun tekrar iktidar olmasına asla izin vermeyecektir. Kemalizm her ayağa kalktığında istiklal mahkemeleri başta olmak üzere o dönemde yaşanan zulümlere kafasını çarpıp tekrar düşecektir.

Bu gün için siyasi konjonktür tamamen CHP’nin lehine yaşana adaletsizlikler hukuksuzluklar tamamen CHP’nin lehine bir fırsat oluşturmakta. Fakat CHP’nin karanlık geçmişinde ki züllümler halka yapılan baskılar işkenceler katliamlar aç bırakılmalar özetinde ise tek parti zihniyetinin vahşeti CHP’nin önünde dururken CHP2nin normal şartlar altında iktidar olması asla mümkün değildir. Adaletsizlikler nedeniyle CHP Türkiye’de tek parti zihniyetinden sonra asla normal yollardan iktidar olamamıştır olması da mümkün değildir.

Türkiye’de Fetö yapılanmasının paralel iktidar olduğu dönemlerde yapmış olduğu zulümler kumpaslar soygunlar röntgencilik mahremiyete saldırı vb hukuksuz ve adaletsiz uygulamaları nedeniyle bu tarihten sonra normal yollardan asla iktidar olamaz. Bu kadar batının NATO’nun Vatikan’ın desteğini alan yapılanma yerlerde sürünüyorsa bunun tek sebebi var paralel iktidarında yaptığı züllümlerdir.

Bu gün için Ak parti terör örgütleriyle girmiş olduğu mücadelede her gün bir hukuksuzluk haberleriyle çalkalanıyoruz. Bilerek veya bilmeyerek isteyerek veya istemeyerek bir adaletsizlik yaşanıyor.

Hukuksuzluk ve adaletsizlik kıyaslamaları artık her 3 kişinin bir araya geldiğinde konuşulan konuların başında geliyor. Binlerce örneklik sıralanabilir. Sözlü halen görevdeyken Alemdar neden görevden alındı. Bankasyanın yöneticileri avukatı dışardayken neden 300 500 lira yatıranlar görevden alınıyor içeri atılıyor. Neden siyasi partiler Fetö nun sığınma evlerine dönüşüyor. Neden Fetö işadamlarının yemeğine katılıp plaket veriliyor. Neden TÜSİAD gibi Anadolu sermayesinin dışında ki sermeye sahiplerine fetö operasyonları düzenlenmiyor. Neden 15 Temmuzda naklen adam öldüren kendi halkını naklen öldürenler hainler halen yaşıyor. Vs vs sıralama bitmiyor.

Bu gün NATO ABD ve Batı Türkiye de bir rejim değişikliği istiyor dahası Erdoğan sız bir Tür Türkiye isterken tüm stratejisini adaletsizlik üzerine boşuna kurgulamıyor. Tüm algı yönetimi bir adaletsizlik üzerine yapılıyor. Tek Parti varisi Kemal’in eline adalet pankartı verilerek yürütülmesi ciddi bir projedir.

Örneğin damatlar meselesi müthiş bir algı yönetimi tıpkı ayakkabı kutusu gibi.

Hiç düşündünüz mü neden damatlar operasyonu yapılıyor da kızlar ve oğullar operasyonu yapılmıyor. Türk halkını hafızasında bilinçaltında damat nasıl bir yer ediyor. Hiç düşündünüz mü?  Bilinçaltımızda oğluna kızına sahip çıkan baba kutsanır oysa damadına sahip çıkan kayınbaba her zaman için hor görülür. Tokmakçısını besleyen bir kişilik hoş görülmez.

FETÖ ayakkabı kutusu operasyonu yaparken üzerinde uzun süre çalışılmış bir operasyonu ortaya koyuyor. Neden para çantada poşette veya çelik kasada değil de ayakkabı kutusunda bırakılıp sonra operasyon yapılyor. Kaskette şapkada saklanan para ile ayakkabı da veya kutusunda saklana paranın bilinçaltında ki karşılığı iyi araştırılmıştır.

Bu gün her zamankinden çok daha zor bir dönemden geçiyoruz. Ak Parti Teşkilatları milletvekilleri her zamankinden daha mütevazı olmaları gerekirken kibir enaniyet tavan yapmış durumda. Kullandıkları dil ötekileştirme aşağılama değersizleştirme dili. Ak Partinin trolleri ve yetkilileri özellikle devşirmeleri suçlayıcı ve dışlayıcı konuşmaya devam ediyorlar.

Mütevazı dil güçlünün, tehdit dili zayıfındır. Mütevazı dil güçlüye tehdit dili zayıfa yakışır. Tehdit dili mazlumun mağdurun zayıfın ağzına yakışır ama güçlünün ağzına asla yakışmaz. Muktedir öncesi Ak Partinin muktedir öncesi zalime meydan okuması andıçlara bildirilere karşı sert duruşu statükonun baskılarına karşı boyun eğmeden dik durması alkışlanırken muktedir olduktan sonraki meydan okuması tehdit dili ötekileştirme ve dışlama dili yakışmıyor. Alkışlanmıyor. Aksine nefreti çoğaltıyor.  

 

 

  

 

Bu yazı 3924 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır
 
Yazarın Daha Önceki Yazıları

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

KEREM YAVUZ tarafından 03.09.2017 19:44:47 tarihinde yazılmış
AYAKKABI KUTUSU OPERASYONU SAHTEYSE NEDEN O PARALAR BENİM DEYİP İADE ALDILAR? KİMİN BİLİNÇALTI KARIŞMIŞ ANLAMADIM.

adanalı tarafından 19.08.2017 15:52:44 tarihinde yazılmış
sayın bayrak bu anız bizi zehirliyor...lütfen bu konuya da etkili bir şekilde el atınız...belediyeler valilik olsun çevre bakanlığı duyarsız

Servet yakın tarafından 17.08.2017 23:10:11 tarihinde yazılmış
Hüseyin bey çok isabetli uyarı yazısı olmuş. Ayrıca sizden Adana Meb adaletsizliği, atamalar ve mulakatlardaki keyfilik hakkında yazı bekliyoruz.

A. Ercan YALÇIN tarafından 16.08.2017 11:56:46 tarihinde yazılmış
Yine çok güzel ve isabetli yazı

ali tarafından 15.08.2017 22:42:28 tarihinde yazılmış
güzel konuya deginmişsin hüseyin kardeş ama n yazzıkki akparti adaada bitmiş milletvekilleri rant peşinde ilbaşkanı aynı keza ömer çelik bitirdi adanayı hüseyin kardeş ankaraya bunları ilet kardeş havalarında yanlarına yaklaşılmıyor şükrü erdinç necdet ünüvar rant rant ömer çelik abileri izin veriyor demekki sayın cumhurbaşkanımızın söylemleriyle vekil ve teşkilatların yaptıkları tam zıt adanayı bitirdiler yazıktır bildir bunları hüseyin kardeş bildir sende bu vekillerin ilbaşkanını günahına ortak olma

can gül tarafından 27.07.2017 06:57:51 tarihinde yazılmış
nedir bu elektrik paraları.............

Yusuf tarafından 20.07.2017 13:39:13 tarihinde yazılmış
Çukurova belediyesinde yaşanan adaletsizliğe ne demeli Koray tetik Adana da kendi dalında en uzman kişidir. Ama Ali arslanlıoglu yapacağı yolsuzlukları anlayacak tek kişi Koray olduğu için onu önce görevden aldı sonra dövdürdü şimdide kazma kürek verip yol işlerine yollattı. CHP Adalet diye bağırıyor ya hadi CHP liler bağıralım. ADALET ( ama Yok sizde o duygu çünkü Soner çetin size kızar. kılıçtaroglu istediği kadar yürüsün hikaye belediye başkanları ortada.

Nadir tarafından 14.07.2017 14:06:36 tarihinde yazılmış
BİR DEVLET NE ZAMAN ÇÖKER? Kanuni Sultan Süleyman, muhteşem bir konuma getirmiş olduğu devletin akıbetini biran hayal eder. Günün birinde Osmanoğulları da inişe geçer, çökmeye yüz tutar mı? diye derin bir düşünceye dalar… Bu gibi soruları çoğu zaman süt kardeşi, meşhur alim ve veli Yahya Efendi Hazretlerine sorardı. Bunu da sormaya niyet eder. Güzel bir hatla yazdığı mektubu keşfine inandığı Yahya Efendi Hazretlerine gönderir… – “Sen ilahi sırlara vakıfsın. Kerem eyle de bizi tenvir buyur. Bir devlet hangi halde çöker? Osmanoğullarının akibeti nice olur? Bir gün olur da izmihlale uğrar mı?” şeklindeki mektubunu gönderir. Güzel bir hatla yazılmış mektubu okuyan Yahya Efendi Hazretleri’nin cevabı bir bakıma çok kısa, bir bakıma içinden çıkılmaz bir mana taşımaktadır: – “Neme lazım be Sultanım” Topkapı sarayında bu cevabı hayretle okuyan Sultan, bir mana veremez. Yahya Efendi gibi bir zatın böylesine basit bir cevapla bu işi geçiştireceğini de pek düşünemez. Söylenmeye başlar. – “Aceb, bilmediğimiz bir mana mı vardır bu cevapta?” Nihayet kalkar, Yahya Efendi Hazretleri’nin Beşiktaşdaki dergahına gelir. Sitem dolu sorusunu tekrar eder. – “Ağabey ne olur mektubuma cevap ver. Bizi geçiştirme, soruyu ciddiye al!” Yahya Efendi Hazretleri duraklar. – “Sultanım sizin sorunuzu ciddiye almamak kabil mi? Ben sorunuzun üzerine iyice düşündüm ve kanaatimi de açıkça arz etmiştim.” “İyi ama bu cevaptan ben birşey anlamadım. Sadece ’neme lazım be sultanım’ demişsiniz. Sanki beni böyle işlere karıştırma der gibi bir anlam çıkarıyorum.” Yahya Efendi Hazretleri bu cevaptan sonra şu ibret verici açıklamasını yapar: – “Sultanım! Bu devlette zulüm yayılsa, haksızlık şayi olsa, işitenler de neme lazım deyip uzaklaşsa, sonra koyunları kurtlar değil çobanlar yese, bilenler bunu söylemeyip sussa, gizlese, fakirlerin, muhtaçların, yoksulların, kimsesizlerin feryadı göklere çıksa da bunu da taşlardan başkası işitmese. İşte o zaman devletin sonu görünür. Böyle durumlardan sonra devletin hazinesi boşalır, halkın itimat ve hürmeti sarsılır. Asayişe itaat hissi gider, halkta hürmet duygusu yok olur. Çöküş ve izmihlal de böylece mukadder hale gelir.” Bunları dinlerken ağlamaya başlayan koca Sultan söyleneni başını sallayarak tasdik eder. Sonra da kendisini böyle ikaz eden bir alime devletinin sahip olduğu için Allah(cc)’a şükreder. Bu türlü ikazlardan geri kalmaması için tembihte bulunarak dergahtan ayrılır. MEVLA “NEME LAZIM” DEMEKTEN MUHAFAZA EYLESİN. EMRİ Bİ’L-MARUF NEHYİ ANİ’L-MÜNKER ÇİZGİSİNDEN AYIRMASIN. AHİRİNİZ ÂKIBETİNİZ HAYR OLSUN. ………… Vesselam………… (Mektup bugün Topkapı’da sergilenmektedir.)

Nadir tarafından 14.07.2017 13:22:17 tarihinde yazılmış
Ahmet Narin Beyefendi.. Değişim herkes için, her nesne için kaçınılmaz sondur.. Yer çekimi olmasaydı, değişim belki bazı şeyler için olmayabilirdi.. Elbette AKP de gelişen süreç içerisin de, geçtiğimiz süreçte değişmektedir. Bunu geçen yıllara baktığımızda anlamamak için kör, sağır ve lal olmak lazım.. AKP öncesinde kör topal da olsa adalet az bişey çalışmaktaydı.. AKP +Fetö işbirliği ile adaletin içine edildi.. Paran varsa tutarsın avukatın kallavisini o kadar hak hukuk adalet alırsın . AKP Geçmişte, PKK Fetö ve İP ile flort yaptı mı yaptı. Bunlardan darbe yedi mi yedi. Ben Patinaj yapmıyorum. Türkiye ikiye bölünmüş durumda. AK-KARA yada ben-sen şeklinde. Ben objektifim. Allaha çok şükür ki... Allah bana azcık da olsa akıl izan şuur ve mefkure vermiş. ve Ben onu kimseye kiralamıyorum. Kendim Kullanıyorum. Dünya politikaları günlük saatlik değişmez. Politika 30-40 hatta 100 yılda bir değişir. Mesela Fetö politikası ABD-Siyonizmin günlük mü değişiyor?? Tayyibin KATAR politikası SAATLİK mi? Ortadoğunun boşaltılarak alan açılması saatlik mi? .. Politikalar sabittir.. Günlük ayak oyunları değişir. KILIÇDAROĞLU Tayyibin payandasıdır. Hakeza Bahçelide.. Bunlar 2000 li yıllarda kurgulandı. Birileri de zamanı gelince kullanıyor. ... ÖNCE VATAN ama hangi vatan?? Vatan neresi? Vatanı kimler işgal ediyor? Vatan kimler tarafından istila ediliyor? Vatanın sahibi kim? Vatan için doğuda PKK ya kurşun atarken ölenle 15 temmuzda tankın altında kalana aynı değer verilirse işte onlar vatanın gerçek sahibi.. 15 temmuz mavralarını allayıp süsleyen, süper MAAŞ ve imkansahibi şehit yakınları ve gazileri mi?, yoksa doğuda kurşun atarken gazi olana bağlanan gazilik maaşını geri almak için evine icra gönderilen gazi mi Vatanın gerçek sahibi? Zaman herşeyi ortaya çıkartır. DEĞİŞEN hiç birşey yok benim için.. Sadece TARİH TEKERRÜR EDİYOR. yeni bir şey ortaya çıkarmaya da gerek de yok. Tarih okuyan bu tür vakaların yabancısı değildir. Önemli olan milletin içinde azınlık da olsa haram helal ve kul hakkına riayet eden bir topluluğun yaşamasıdır. Bu varsa EN Büyük Mutluluk Budur. Diğerlerine de Allahtan hidayet dileriz. Allah zamanı gelince sapıtan azan çoğunluğa gerekeni yapar. Siyasetçiler için onun bunu yapması şunun bunu yapması beni alakadar etmez. Hiç birine -Muhsin ve ÖZAL - hariç değer vermedim. İnan senin kadar kıymeti yoktur. Hiçbirinin emir eri yalakası yardakçısı sünesi sünepesi olmadım. ÖNCE İMAN Sonra VATAN ve BAYRAK Sonra da HAK HUKUK VE ADALET... Allah Ümmeti muhammedin hidayetini artırsın.. Japonyadan selamlar

tarafından 11.07.2017 13:47:29 tarihinde yazılmış
Ne ekersen, onu biçersin diye bir söz var ya... Türk Milleti AKP' ye iktidarı verdi, sonucuna katlanmak zorundadır. Bir oy ile verilen yetkileri geri almak için, bir değil bin oy bile yetmez. Hüseyin Bayrak bey'in kafası bir kez takılmış CHP'nin tek parti dönemine, kafasını bir türlü kumun içinden çıkartamıyor. O günlerin şartları ile bu günün farklılıklarını denkleştiremiyor. CHP'nin tek parti döneminde yaptıklarını 1950 yılından başlayarak DP de yaptı. Hem de daha acımasızca(!).... sen ne diyorsun be aslan(!).....

tarafından 10.07.2017 13:23:36 tarihinde yazılmış
Editör efendi herkes izinde herhalde 3 gündür aynı bayat haber okuyoruz gerçi Side bir sözde yazar 1yazıyı 3 ay okutuyorkrn bunlar gayet normal

Ahmet Narin tarafından 08.07.2017 14:11:35 tarihinde yazılmış
Muhterem Nadir Efendi görüşlerine katılıyorum fakat uygulama ve hayata geçirme konusunda hala yerinde patinaj yapıyorsun.Senin gibi bir karakter asla yok.Sen teksin.Onun için bir çiçekle yaz da gelmez kışta gelmez.Çünkü günümüzde Dünya politikaları günde değil artık her saatte değişiyor.Sende değişsen yeni görüşler üretsen çok faydalı olacağına inanıyorum.Sen daha iyi bilirsin ki BOP u Erbakandan duymuştuk şimdi halefleri karınınoğlumolla ve Kemalak kılıçoğlunun yandaşı oldu referandumda ne b.k yedikleri malum şimdide din düşmanları ile beraber oldular bunlara ne diyorsun saadetçiler bopcu olmadılarmı.BOP TOP COP PYD PKK PDY derken vatan elden gitti gidiyordu Nadir efendi.ÖNCE VATAN DEMENİ BEKLİYOR Selamlar diliyorum.

Asker tarafından 28.06.2017 00:22:12 tarihinde yazılmış
Ruhunu namusunu şerefini ideallerini sattım ve hala kendinden büyük laf edersin

Nadir tarafından 27.06.2017 14:30:57 tarihinde yazılmış
Maalesef ADALAT İktidarın Fahişesi olmuş durumda.. Bir zamanlar Ergenekoncular iktidarda idi.. onların borusu ötmekteydi.. Sonra FETÖ cüler iktidara geldi.. Onların borusu öttü.. ve Maalesef şimdide korkulan o ki.. AKP li geçinen gerçekte Xripto Ergenekoncu ve FETÖ cü olan kesimin BORUSU ötmektedir. ADALET yoksa zaten orası çökmeye mahkumdur. BUNU bilen Türkiye düşmanları FETÖ ile ERGENEKON ile ve ruhu satılmış AKP li MHP li CHP li geçinen KRALDAN FAZLA KRALCILAR ve MENFAATPERES YAĞDANLIk YALAKA ve neidiğü belirsizler yüzünden maalesef ADALET gidiyor.. Allah sonumuzu hayreylesin.. Eşek etinden SUCUK yapanlar, Sahte diplamalar, yandaşı kayırmalar, Liyakatsızları iş başına getirmeler, durum vahim. BOP başarıya ulaşma yolunda hızla ilerliyor. Allah bu milletin FAKİR ama İMANLI vatandaşını harama bulaşmaktan, haksızlıktan , namussuzluktan korusun.. ALLAH HİDAYET VERSİN.. Hakiki İMAN HAK HUKUK ADALET ve VİCDAN SAHİBİ insanları yönetime getirsin.. Ama bunun için halkın düzelmesi lazım.. NASIL OLURSANIZ ÖYLE İDARE OLUNURSUNUZ..

Adanalı tarafından 27.06.2017 12:16:58 tarihinde yazılmış
Aytaç Durak 1 dönem akpden başkanlık yaptı belki devlet yatırımı olur diye ama malesef devlet fabrikalarının hepsini kapattı vs vs vs saymakla bitmez

Adana'yı Seven tarafından 26.06.2017 22:16:08 tarihinde yazılmış
H Sözlü ve ekibi seçimlerde her türlü hakareti yaptıkları halde kadrolarını aldılar ben iktidara çalışıp yanlarında olduğum halde kadromu alamadım Adanamızda oldu bitti bir terslik var anlayamadım sn Ömer beyin Ekibini ve kendisini anlamak çok zor ADANAMIZ ÇOK ŞANSSIZ İNŞ 2019 da gerçek iktidarla beraber olanlara şans verirler o zaman hizmetin kralını Adanalı görür

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Meclis Üyeleri Seçimin Neresinde?
YAZARLAR
Yüksel MERT

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU

Fuat TÜRKER
Fuat TÜRKER
Bayram İttihaddır

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
1489
Bugün Gelen: 
8281
Toplam Ziyaretçi: 
280749444


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.