23:17:05 / 21.07.2019 
Çarptığı araçtakileri kurtarmak isterken öldü   |   Adana'da 24 metruk bina kaldı   |   2 genç kıza silahlı saldırı   |   Meyhane kavgasında ilginç ayrıntı   |   Sahte alkolden bir ölüm daha   |   Adana'da sahte içki operasyonu   |   Çuval sandılar ceset çıktı   |   Sahte MİT'çi ve komutan tutuklandı   |   Düğünde silahlı kavga: 1 ölü   |   Adana’da meyhaneye silahlı saldırı   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
Adana'da evleri su bastı
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP yeni adaylarını açıkladı
Dolmuşta feci ölüm
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
Adanalılar bu binaya çözüm istiyor
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Sözlü yaklaşan seçimleri değerlendirdi
Sözlü'den iddialı seçim çıkışı

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
Hasan TÜLÜCEOĞLU
İsrail ve bitmeyen Filistin dramı
Hasan TÜLÜCEOĞLU   -   
Yaşadığım yörenin ifadesiyle “ben beni bildim bileli” her türlü teknik üstünlüğe sahip İsrail askerleri, araçları bile olmayan elleri taş ve sapanlı masum ve yoksun Filistinlilere saldırır, vurur, yıkar, öldürür ve onlar ancak bu zalimliğe taş atarak karşılık verirler. Belirli zamanlarda planlı olarak düzenledikleri askeri hareketlerle Filistin halkına ve topraklarına saldıran İsrail, her defasında yüzlerce masum Müslümanı öldürür. Bu tayflardan sonuncusunu yaşıyoruz.

Burada başta ifade ettiğim “ben beni bildim bileli” deyimine tekrar vurgu yaparak İsrail’in kuruluşundan bu yana hep aynı oyun sahnelenirken İslam dünyasının, yetmiş yıla yakın bir geniş zaman geçmesine rağmen İsrail’in Filistin vahşetine adete hep seyirci kalmasıdır. Bu noktada Efendimizin “Müslüman bir delikten iki defa ısırılmaz” hadisini hatırlayalım. Bu zamana kadar İslam dünyasından bir güçlü sesin İsrail’e ve dünyaya artık yeter diye bilememesidir eksik ve hazin olan.
Tanzimatla resmen başladığımız batılılaşma ve Batılılar gibi güçlü ve üstün olma hedefimize Cumhuriyetle tam motive olmakla birlikte hala ulaşamadığımızın bir göstergesi olabilir mi İsrail’in yetmiş yıllık vahşetine dur diyemememiz? Veya dünyada güçlü bir ses oluşturarak dünya ülkelerine artık bunun kalıcı bir çözüme kavuşturulma iradesini oluşturamamak elbet biz ve İslam ülkelerinin hala yeterli güce sahip olamadığımızı gösteriyor.

İslam dünyasının hali pür melalini bu şekilde hatırladıktan sonra elbette böyle gider diyemeyiz, dememeliyiz.

Ülke olarak güçlü olma, milletler arenasında yer alma baskın söylemine ve hedefine rağmen iki yüzyıldır çokta fazla bir mesafe alamadığımız gerçeği kabul edilip bunun sebep ve çözümleri üzerinde ciddi durmalıyız. Bir deyimi daha hatırlayarak “lafla peynir gemisi yürümez”den hareketle işin lafı güzafından çok gerçekler ve uygulamalar üzerinde ciddi ciddi durmalıyız.

İsrail’e hep lanet okumakla kalmamalı, 48’de kurulmuş küçücük bir kurmaca ülkenin, bizim iki yüzyıla yakın ulaşmaya çalıştığımız ilerlemişlik ve güçlü ülke olma hedefine nasıl ulaştığını sorgulamalı, düşünmeli, araştırmalı ve perişan halimizden ülkücü söylemle “titremeli ve artık kedimize gelmeliyiz”.

Yuvasını toprağa yapan İbibik kuşu, sezonda sık sık yuva değiştirirmiş. Arkadaşı ‘yine mi yuvan pislendi?’ diye sorduğunda onu iyi tanıyan diğer bir kuş, o doğal hali olduğu sürece onun daha çok yuva değiştireceğini ifade edermiş.

Zalimler ve kafirler tabiatlarını yerine getirecekler; hiç acımadan her türlü vahşetlerine, zalimliklerine ve kafirliklerine devam edeceklerdir. Yine bir deyim olarak “düşman düşmanlığını” yapacaktır.

Peki biz kendi tabiatımızı ne kadar uyguluyor ve kendimize düşeni, yapmamız gerekeni ne kadar yapıyoruz, yapabiliyoruz? İbibik kuşu özelliğine devam mı ediyoruz?
Bu yazı 1694 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır
 
Yazarın Daha Önceki Yazıları

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Nadir tarafından 19.06.2018 18:02:30 tarihinde yazılmış
Filistindeki sorun bitmez.. Siyonist uşağı AKP onlara hizmet etmektedir. Ve orayı danışıklı olarak kaşımaktadır.

Akıncılar tarafından 05.06.2018 13:00:09 tarihinde yazılmış
Boşuna kendinizi yormayın muhterem yorumcular bu yazarda diğer yandaşlar gibi bir yandan filistin der israilin zulmün den bahseder amma velakin kendi yaşadığı ülkedeki israil projesi hükümetin yaptığı zulümlere bir tek söz söyleyemez. Daha 14mayısta israil başkentini müslümanların ilk kıblesine taşıdı akp ise yenikapıda göstermelik miting yapıp ertesi gün israile tankerler ile petrol taşıdığı tespit edildi.

budist tarafından 03.06.2018 19:48:34 tarihinde yazılmış
Sayın yazar malumunuz bir mavimarmara yardım gemimiz vardı . Amacı ise gazzede ki yardıma muhtaç din kardeşlerimize insani yardım ulaştırmaktı. Uluslar arası sularda siyonist israil kukla devletinin acımasızca saldırısına maruz kaldı ve yanılmıyorsam 9 müslüman türk evladı şehid edildi. Türkiye'de mavimarmara davası başladı mahkeme siyon rejiminin katil askerleri için kırmızı bülten çıkardı ve yakalama kararının uygulanması için elinden geleni yaptı . akape isimli parti ise siyonistler ile anlaşıp mahkemenin çıkardığı kırmızı bülteni işleme aldırmadığı gibi sözde 20 milyon dolar karşılığında davadan vazgeçti ve Kudüs'ü bu anlaşmada siyonların başkenti olarak tanıdı .

tarafından 02.06.2018 14:29:26 tarihinde yazılmış
sayın tülüceoğlu, yazınızın başlangıç kısmında özetle" ben bildim bileli israil in her türlü imkanlarını kullanıp savunmasız insanlara saldırdığından" bahsetmişsiniz . Evet bu doğru ve güzel bir tespit . Peki bu ülkede 16 yıldır trafolara giren kediler sayesinde milli iradenin gasp edilmesi neticesinde tıpkı İspanya'da 1492 yıllarında sefarad yahudilerinin elhamraya sızdığı gibi ülkeyi elegeçirenlerin meydanlarda ey israil deyip perde arkasından gemiciklerlerle israile barzani ile tanker tanker petrol taşıdığından haberiniz varmı? Ayrıca bu siyon sevici ampullerin siyonist israil ile ticareti doruklara taşıyıp yedi milyonluk bir avuç latenli kavmi zengin ettiğindende haberiniz varmı?

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
YAZARLAR
Elif NİSA

Yüksel MERT
Yüksel MERT
Samed ve Bayram!

Metin DOĞRUYOL

Burcu Nur CİNGÖZ

KONUK YAZARLAR
Prof. Dr. Banu KUMBAK AYGÜN

Hasan TÜLÜCEOĞLU

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
1549
Bugün Gelen: 
66478
Toplam Ziyaretçi: 
313171049


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.