10:31:05 / 01.06.2020 
Genç kadın Taşköprü'nden düştü   |   Eczaneler 08:00-18:30 arası açık   |   1 ayda 5 motosiklet çaldılar   |   Adana'da iki grup arasında silahlı çatışma   |   Adana'da 3 kilo esrar ele geçirildi   |   AOSB'de ücretsiz servis hizmeti   |   4’üncü kattan düşen genç kız yaralandı   |   Otomobil aydınlatma direğine çarptı   |   Otomobil dereye uçtu: 3 yaralı   |   Narenciye bu sene cep yakacak   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Adana'da evleri su bastı
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
Ehliyet yenileme ne zaman bitiyor?
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
CUMHUR İTTİFAKI YENİDEN SAYIM İSTEDİ
03.04.2019

Karalar, Cumhur İttifakı'nın Adana'da 56 bin geçersiz oyun yeniden sayılması için seçim sonuçlarına itiraz ettiğini belirtti
 Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Millet İttifakı adayı CHP'li Zeydan Karalar, Cumhur İttifakı'nın Adana'da 56 bin geçersiz oyun yeniden sayılması için seçim sonuçlarına itiraz ettiğini belirterek, "Bu oyların tamamı aleyhimize çıksa bile farkı örtmez. Ama mazbatanın gecikmesinin sebebi bu itirazdır. Bu itiraz da usulsüzlükleri örtmek anlamına mı geliyor" dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Millet İttifakı adayı Zeydan Karalar, CHP İl Başkanlığı'nda 31 Mart Yerel Seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunduğu bir basın toplantısı düzenledi.

Bu zamana kadar gerçekleştirilen tüm seçimlerde halkın temayülünün sonuçlarının şeffaf bir şekilde aktarılmadığını ifade eden Karalar, “Biz Büyükşehir Belediyesini açık ara farkla aldık. İlçelerde ise çok küçük farklarla kazanıyoruz ya da kaybediyoruz gibi görünüyor. Yüreğir’de ise çok az bir oy farkı var. Yaklaşık 3 bin 600 olan oy farkı, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) verilerine göre bin 600'e kadar düştü. Aslında bu bir takım işlemlerin yapıldığı anlamına geliyor. Orada arkadaşlarımız oyların yeniden sayılmasını talep ettiler. İlçe Seçim Kurulu toplandı ve muhtemelen baskılardan dolayı hakim, oy sayımını iptal etti. Oyların tümünün sayılması gerekiyordu ancak 1. Seçim Bölgesi dışında geçersiz oyların sayılması kararı alındı. Gece saatlerinde ise alelacele sayım kararı iptal edildi. Eğer herhangi bir tereddüt yoksa, fark yeterince büyükse neden bu zorlamalara kalkışılıyor? Dün de gerçekten bir telaş vardı. 17 yıldır bu ülkeyi yönetenlerin hala mağdur edebiyatı yapması, şaşkınlık verici. Herhalde bu bir taktik. Devlet kadrolarında bizim kimsemiz yok. Biz sadece hakkaniyetli iş yapıyoruz. Bu nedenle de halkın temayülünün doğru yansıması için çabalıyoruz. Yüreğir’de de ufak bir problem var. Başvuruda bulunduk, sonuçları bekliyoruz” dedi.

“Kazanan kimse hakkı verilmeli”
İlçe Seçim Kurulu’nun verdiği Yüreğir’de tüm sandıkların yeniden sayımı kararının uygulanmasını istediklerini belirten Karalar, "Barışçıl dil kullanan, tahrik ve tacizde bulunmayan bizlerin amacı kavga etmek değildi. Bundan sonra da böyle davranmak istiyoruz. Yüreğir’de tüm sandıkların yeniden sayılmasını istiyoruz. Çünkü kulağımıza bir sürü şey geliyor. Biz, ne numaralar dönecek diye düşünmekten yorulduk. CHP’nin tek derdi, kazanan kimse hakkının verilmesidir” diye konuştu.

"Büyükşehir sonuçlarına itiraz edildi"
Zeydan Karalar, mazbatasını ne zaman alacağına dair yöneltilen soruya, “Mazbatayı verdiler de biz mi almadık?” cevabı vermesi, salonda gülüşmelere neden oldu. Cumhur İttifakı’nın, Büyükşehir Belediye sonuçlarına da itiraz ettiğini dile getiren Karalar, “Geçersiz oylar 56 bin civarında. Bu oyların tamamı aleyhimize çıksa bile farkı örtmez. Ama mazbatanın gecikmesinin sebebi bu itirazdır. Bu itiraz da usulsüzlükleri örtmek anlamına mı geliyor, onu da bilemiyorum. Ama sonuç değişmeyecekken bu itirazın yapılmasının başka bir anlamı yok diye düşünüyorum” dedi.

“Büyükşehiri Karalar ve kadrosu yönetecek”
Adana Büyükşehir Belediyesini Zeydan Karlar ve kadrosunun yöneteceğinin altını çizen Karalar, “Benim adıma kimse konuşamaz, işime kimse karışamaz. Biz kim emek harcıyorsa, kim çalışıyorsa siyasal görüşüne bakmaksızın onları koruyacağız. Büyükşehir Belediyesinde uzun yıllardır emek vermeden maaş alanları da memleketin sırtında yük olarak bırakmayacağız” dedi.

"Biz Yüreğir’i kazandık"
CHP’nin Yüreğir Belediye Başkan Adayı Kamuran Karaca ise seçimlerde Yüreğirlinin kendilerine büyük bir teveccüh gösterdiğini ancak tespit ettikleri maddi hataların giderilmesi için oyların yeniden sayılmasını talep ettiklerini belirtti.

İlçe Seçim Kurulu’nun taleplerini 5’e 2 çoğunlukla kabul ettiğini ancak gece geç saatlerde sayıma geçilmediğini kaydederek, “Yüreğir’de İlçe Seçim Kurulu önünde büyük bir arbede yaşandı. Benim de içeri girmem engellendi. Ancak biz tartaklanarak da olsa içeri girdik. Sadece itirazımızın değerlendirilmesi için çabalıyoruz. Süreç devam ederken, gecenin ilerleyen saatlerinde karara itiraz edilerek, sayımın iptaliyle ilgili kararın çıktığını öğrendik. Biz de tekrar itiraz ettik ve Yüreğir’de oyların tekrar sayılması için karar bekliyoruz. Biz Yüreğir’i kazandığımızı düşünüyoruz. Bu iddiamızın gerçek olduğunu da ortaya çıkan telaştan görüyoruz. Hakkımızın yenilmesine razı değiliz. Siyasi baskılarla kazandığımız seçimin, elimizden alınmasına razı değiliz. Sonuç kimin lehine çıkarsa çıksın, bizim için kazanan odur ve başımızın üstünde yeri vardır” diye konuştu.

Toplantıya CHP Adana Milletvekilleri Müzeyyen Şevkin ile Ayhan Barut’un yanı sıra Seyhan Belediye Başkan adayı Kamuran Karaca da katıldı.
Bu haber 8122 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

. tarafından 06.04.2019 20:10:01 tarihinde yazılmış
Öncelikle Sayın Zeydan Karalar'a Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı görevinde başarılar dilerim. Şimdiden bu yapılanlardan Adana Büyükşehir belediyesi ve Aski'de yolsuzluk söylentilerinin olduğu ve bu yolsuzlukların üzerinin örtülmesi amacıyla zaman kazanmak için sonuç değişmeyeceği halde seçim sonuçlarına itiraz edilmiş gibi bir intiba oluştu. Sayın Zeydan Karalar hem büyükşehir'de hem de aski'de daha önceden tanıdığı , verilecek görev ile ilgili bilgi ve tecrübeye sahibi insanlarla çalışırsa Adana Büyükşehir belediye başkanlığı görevinde hem başarılı olur hem de önümüzdeki dönemde Adana Büyükşehir belediye başkanı olmayı da büyük oranda garantiler... Sayın Zeydan karaların kendisinden önce yolsuzluk ta yapılmışsa hem yolsuzluk yapanlardan paralar faizleriyle birlikte geri alınsın hem de adalet önünde hesap vererek en ağır cezaya çarptırılsınlarki insanlara ibret olsun ve yolsuzluk yapmayı kimse aklından bile geçiremesin...Zeydan Karalar'ın Adana Büyükşehir Belediye başkanlığının Adanamıza hayırlı olması dileğiyle...

Adanalı tarafından 06.04.2019 12:32:48 tarihinde yazılmış
Sayın Başkanım Z.KARALAR şu saatten sonra kim ne derse desin, siz ADANA'yı ADANA'mızı, ADANA'lıları düşün. Çünkü ayrım etmeyen şu ana kadar tek İNSANSIN

tarafından 05.04.2019 12:01:55 tarihinde yazılmış
Adana hizmet bekliyor. Devri geciktirmek için itiraz ediyorlar. 138 bin oy farkı var ne için itiraz ediyorlar acaba?. Giderken bile Adanaya kötülük yapıyorlar.

iyiler kulübü tarafından 04.04.2019 16:34:54 tarihinde yazılmış
Eskiden yazlık sinemalarda, soğuk kola elvan diyerek bağıran meşrubatcının şişeye açacakla vurduğunda çıkan ses gibi. Bırakın adam işine baksın. Adana’yı mahvettiniz. Artık Elvan yok, soğuk su içebilirsiniz.

MHP li tarafından 04.04.2019 16:02:29 tarihinde yazılmış
Şahsen ne Hüseyin Başkanı nede Zeydan Karaları tanımayan MHP' liyim, 1000 yıl yaşasam her seçimde üç hilalimden başkasına oyumu vermem. Ancak 130.000 fark yediğimiz bir seçime itiraz etmek bana biraz garip geldi. Zeydan Karalar kazandı kardeşim işte. Hayırlı olsun deyip çekilmek ve MHP teşkilatlarının 5 sene sonraki seçimler için şimdiden çalışmalara başlaması gerektiği en doğru karardır. Bir Adanalı olarak, memleketimize hayırlı olsun diyor ve başarılar diliyorum...

tarafından 04.04.2019 15:37:26 tarihinde yazılmış
Normalde 140 bin oy fark var, kapanması imkansız neye itiraz ediyorlar?

Hacı Coşkun tarafından 04.04.2019 12:03:42 tarihinde yazılmış
bülbüller susmuş hayırdır? yürü be başkan...

Serhat tarafından 04.04.2019 09:49:14 tarihinde yazılmış
Yahu kardeşim insanlar sözlüden kurtulduk diye seviniyor ..Bu itirazı yapan kimki acaba? Hayırlı olsun Zeydan başkana otursun koltuğuna bir an önce başlasın işine ..sözlü de mümkünse Adanadan gitsin gözümüz görüp asabımız bozulmasın...

çağlar tarafından 04.04.2019 09:01:15 tarihinde yazılmış
Klasık satılmış mhp işte bekleniyordu bu zaten 56 bini size çıksa ki zaten imkansız yine kazanamazsın maksat laf olsun torba dolsun

osman gülen tarafından 04.04.2019 08:36:49 tarihinde yazılmış
kızıldağda tonlarca yenen ekmek arası sucuk paralarını ödesinde teslim edip gitsin.

tarafından 03.04.2019 21:51:41 tarihinde yazılmış
Geçti buranın Pazar’ı sür eşe Niğde’ye misali

Alican tarafından 03.04.2019 18:56:47 tarihinde yazılmış
Secim günü kamuran başkan gece 12.05 te önde sonra partililer geliyor kulturmerkezine ordada fatih başkan kazandı diyorlar bu secim şaibeli yüreğir oyların hepsi sayılmalı bu milletin kararına saygı duyulmali toplam sandık sayılmalı

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Siyasiler ve Yalan
YAZARLAR
Yüksel MERT

Elif NİSA

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Pozitivizm ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
1263
Bugün Gelen: 
22428
Toplam Ziyaretçi: 
331102015


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.