11:28:45 / 30.05.2020 
4’üncü kattan düşen genç kız yaralandı   |   Otomobil aydınlatma direğine çarptı   |   Otomobil dereye uçtu: 3 yaralı   |   Narenciye bu sene cep yakacak   |   Sosyal mesafeli ilk cuma kılındı   |   Otostop yaptıkları aracı gasp ettiler   |   Adana'da garip olay   |   Gelin görümcesinin kasasını çaldırdı   |   Kozan’da anız yangını   |   Tarım işçilerini taşıyan servisler çarpıştı   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Adana'da evleri su bastı
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
Ehliyet yenileme ne zaman bitiyor?
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
AK PARTİ VE MHP KABUL ETMEDİ
14.06.2019

Seyhan Belediye Meclisi Çukurova Belediyeler Birliği’nden (ÇBB) ayrılma kararı aldı.
Haziran ayının son birleşimi Meclis 1. Başkanvekili Yasemin Çelik, katipler Meclis katipleri Duygu Ayçe Atikaslan ve Sultan Zeynep Erciyes başkanlığında toplandı.
 
Gündem dışı söz alan CHP’li Mustafa Tunç, meclis divanında 3 kadın üyenin bulunmasının güzel bir görüntü oluşturduğunu belirterek, “Sizleri kutluyorum, ama kadın haklarını savunanlar kadar erkek haklarını savunanlar da olsa” dedi.

CHP’li Güngör Geçer de, bugünün karne günü olduğunu ve karnelerini alan bütün öğrencileri kutladığını ifade ederek eğitime katkı koyan öğretmenlerin emeklerine teşekkür etti. Geçer, ”Çocuklar, karnede yazılan notlar hayatın sonu veya anlamı değildir. Sizlerin her şeyden önce Atatürk’ün ilkelerine bağlı, cumhuriyete bağlı, vatanını, milletini seven bireyler olarak yetişmeniz daha değerlidir. Ayrıca, cumartesi ve pazar günü üniversite sınavlarına girecek öğrencilere de başarılar diliyorum. Bütün öğrencilerin tatil boyunca başta Nutuk olmak üzere bol bol kitap okumalarını diliyorum” dedi.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. CHP Grup Sözcüsü Fadime Geçioğlu, Seyhan Belediyesi’nin Çukurova Belediyeler Birliği’nden ayrılma teklifinin gündeme alınmasını önerdi. Önerge son madde olarak gündeme oy çokluğuyla kabul edildi. 20 ve 21 maddeler komisyonlara oy birliği halinde havalesi kabul edildi.

Seyhan Belediye Meclisi’nin 17.12.1999 tarih ve 77 sayılı kararı ile Çukurova Belediyeler Birliği’ne üye olunduğu belirtilen teklifte, ancak yaşanan bu süreçte bu birliğin Seyhan Belediyesi’nin sorunların yeterince çözmeye katkıda bulunmadığı düşüncesi oluştuğu, bu nedenle Belediye Kanunun 18. Maddesi gereğince Seyhan Belediyesi’nin Çukurova Belediyeler Birliği’nden ayrılmasına yönelik Yazıişleri Müdürlüğü’nün 14 Haziran 2019 sayılı yazısı teklif olarak meclise sunuldu.
ÇBB’den ayrılma teklifi CHP Grubu tarafından idareden geldiği şekliyle oylanması önerildi.

AK Parti Grubu Sözcüsü Yalçın Limoncu ise, “Bu birliklerin hakikaten çok faydalı olduklarına ben de inanmıyorum. Çünkü geçen dönem bunu yaşadık, 5 yıl boyunca ne gündeme geldi, ne faydaları oldu. Ne yaptıklarını da ben bilmiyorum açıkçası. Fakat o birliklerin daha iyi çalışır hale getirilmesi için belki bir faydamız olabilir, komisyonda görüşüp değerlendirmek daha iyi olur diye düşünüyorum” dedi.

MHP’li Şehmus Uçar da Seyhan Belediyesi’nin ÇBB’nin kuruluşundan bu yana üyesi olduğunu hatırlatarak, “Neden bugün? Ayrılma sebebi nedir? Sadece Seyhan Belediyesi değil, CHP’nin kazanmış olduğu bir çok belediyeler ayrılma kararı aldı. Kararın sebebi de Osmaniye Belediye Başkanının Birlik başkanı olması ve Cumhur İttifakı’nın üye sayısının daha fazla olmasıdır. Gerçek sebep bu. Bundan dolayı komisyona sevk edilmesi ve orada tartışılması daha doğru olur” dedi.

Yalçın Limoncu sözlerine şöyle devam etti:
“Hakikaten bu birliklerin adı var, faaliyeti yok. Madem öyle bütün birliklerden çıkmak gerekiyor. Çünkü bu birliklere belediyeler pay ödüyor, ya tamamından çıkacağız ya da bunları işler hale getirmek için oradaki üye arkadaşlara bir fayda sağlayabilirsek daha iyi olur, komisyona gönderelim, komisyonda bütün birlikleri değerlendirelim” önerisini sundu.

Yalçın Limoncu’nun aykırı teklifi oy çokluğu ile reddedilirken, müdürlükten gelen teklif ise oy çokluğuyla kabul edildi. MHP’li Şehmus Uçar da kabul edilen bu teklife şerh koyduklarını açıkladı.

Bir sonraki meclis toplantısının 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 17.00’da yapılması kararlaştırıldı.
Bu haber 5196 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Siyasiler ve Yalan
YAZARLAR
Yüksel MERT

Elif NİSA

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Pozitivizm ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
2669
Bugün Gelen: 
17102
Toplam Ziyaretçi: 
331005920


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.