13:16:14 / 26.05.2020 
Nargile kutusundan uyuşturucu çıktı   |   Uyuşturucu tacirleri kaçamadı   |   Engelli adam evinde ölü bulundu   |   Polisten palyaçolu, pamuk şekerli bayram   |   Rüzgar ağaçları kökünden söktü   |   Kozan’da buğday tarlası yandı   |   Şehit aileleri evlatlarının mezarına götürüldü   |   Tufanbeyli’de feci kaza   |   Adana'da kaçakçılık operasyonu   |   40 derece sıcakta patates mesaisi   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Adana'da evleri su bastı
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
Ehliyet yenileme ne zaman bitiyor?
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
BAŞKAN KARALAR CENDERE'DE SORULARI YANITLADI
03.07.2019

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Efsane Cendere programına telefonla bağlandı, soruları yanıtladı.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, FM 100.7'de yayınlanan Efsane Cendere programına telefonla bağlandı, soruları yanıtladı.

BİZE UYUM SAĞLAMAYANLARLA DEVAM ETMEYECEĞİZ
Belediyeyi bataktan kurtaracak işler yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Gol yediğimi düşünmüyorum, Adana gol yemesin diye uğraşıyoruz. Yeterince gol yemiş, biraz kaleyi sağlam tutalım diyoruz. İyi niyetli, çaba gösteren arkadaşlarımızı görevden almayı düşünmüyoruz ama bunların içerisinde bize uyum sağlamayacağını düşündüğümüz arkadaşlarımızla yola devam etmeyeceğiz.

SÖZLÜ BÜROKRATLARI İLE DEVAM EDECEK Mİ?
Siyaseten Sözlü'ye oy vermek suç değildir. Daha önce işini doğru yapmış, bundan sonra da iyi niyetle doğru yapmaya devam edenler varsa onlarla ilgili olumsuz bir tasarrufumuz olmayacak. Bize uyum sağlamayacaklar var, onlarla devam etmeyeceğim. Bu durum bürokratlar için de geçerlidir.

BÜTÇENİN YÜZDE 68'İ PERSONEL GİDERLERİ
Bana göre 6 bin fazlası var belki de 7 bin personel fazlası var. Çalışanların tamamı 18 bin. Bu işler 8-9 bin kişiyle oluyordu. Büyükşehir yasasıyla bin 500 kişi de ilçelere eklendi. Yaklaşık 9 bin 500 kişiyle en rahat şekilde hizmet verirsiniz. Belediye olmasa, özel sektör olsa en az 15 bin kişi daha gönderirsiniz, hadi belediye izinli, raporlu biraz fazla oluyor. Biraz da kişi başına düşen üretim özel sektörden daha az onu da koyalım hadi 10 bin kişi olsun. 15 bin kişinin üzerinde çalışan var. Müteahhitlik hizmeti yapanlarla birlikte. Eğer belediye bunun altından kalkabiliyorsa, rahat maaş verebiliyorsa, sosyal haklarını ve mesaisini verebiliyorsa bunların üzerine de iki buçuk milyon Adanalının hizmetini yapabiliyorsa sorun yok. Ama yapamıyor. Bütçenin %68'i tam çalışana gidiyor. Bunun dışında işçiyi taşıyacaksınız, halkı taşıyacaksınız, mazot alıyorsunuz, un alıyorsunuz. Hiç bir şey yapmasanız da zorunlu giderleriniz var. Bunları koyduğunuz zaman her ay 60 Milyon TL açık veriyorsunuz. Adana borcu artmaya devam ediyor.

BİR ODADA 25 KİŞİ VAR
Gizli saklı bir şey yapmıyoruz. Eleman sayısını azaltacağız. Birinci derecede 31 Mart'tan önce işe gidip gelmeyenler, yetmezse iş gücünden istifade edemediğimiz arkadaşlarla yollarımızı ayıracağız. Bir odada 5 kişi olması gerekirken 25 kişi var.

BANKAMATİKÇİLERİ KAMUOYUYLA NEDEN PAYLAŞMADINIZ?
Ben cevap verme durumunda değilim. Kamuoyu bunların hepsini biliyor. Kim nerede görevli, kim nerede çalışıyor. Kim hangi Ülkü Ocakları'nda, Ankara'da görevli olup buradan maaş alıyor bunları herkes biliyor. Bu beni de çok ilgilendirmiyor. Benim ilgilendiğim şey şu, bir adam Ülkü Ocakları'na kayıtlıysa, benim onu işten atmam söz konusu olamaz. AK Partili olabilir, MHP'li olabilir, CHP'li olabilir, bunların hiç biri işten atılma nedeni değil. 2,5 Milyon Adanalıya hizmet sözüm var. Sorumluluklarımı yerine yetirmek için şartları oluşturmaya çalışıyorum. Dikkat ederseniz iş akdi fesih edilenlerin önemli bir bölümü CHP'li ve İYİ Partili. Ben onlara da söylüyorum, kim belediyeye yük oluyorsa onlarla ilgili işlem yapmamız son derece doğal. Biz de bunu yapıyoruz.

169 MİLYON TL BORÇLANMA YETKİSİ MECLİSTEN GEÇECEK Mİ?
Takdir meclis üyelerinin. Bizim ileriye dönük hizmet yapmayla ilgili değil. Geçmiş dönemde, 'Devlette devamlılık esastır' diyoruz ya, eski dönem bu işleri yaptı, 'bize ne' diyemeyiz. Verilen temliği ödemek için talep edilen borçlanmadır. Yapılan işlerle ilgili temlikler verilmiş bankaya, taahhütte bulunulmuş. Haziran ayında ödenmek üzere, Haziran'da komisyona gitti borçlanma. Eğer borçlanma çıkarsa bir önceki dönemin taahhüt ettiği ödemeyi yapmış olacağız.

TERÖRİST DİYENLERE GEREĞİNİ YAPACAĞIZ
Seçim sathı mahalinde, çalışanın, emek harcayanın işine, asla işine, ekmeğine dokunmayacağımızı söyledik. Yine aynı iddiadayız. Biz 31 Marttan önce işine gelmeyen, işe gelip emeğinden faydalanılmayanlar bunun dışında. Lağım temizleyen, 50 derecede asfalt döken, 60 derecede otobüs süren bir insanın herhangi bir suçu yoksa dokunmayacağız. 3-5 kişide yanlışlık yapılmışsa onu düzeltmek bizim elimizde. Bize PKK'lı diyen, bize terörist diyen, bize terörist sevici diyen arkadaşlardan hesap soracağız dedik. Afişlerimizin üzerine PKK'lı yazanların iş akitlerini fesih edeceğimizi bağıra bağıra söyledik. Çünkü onlar iyi niyetli insanlar değil. Zeydan Karalar'a oy vermek kadar Hüseyin Sözlü'ye oy vermek de normaldir ama Zeydan Karalar'a terörist demek suçtur. Bunu yapacağız. Bunların içine yanlışlıkla birileri girmişse de bunları düzeltmek bizim boynumuzun borcudur.
Bu haber 24452 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

. tarafından 11.03.2020 15:02:06 tarihinde yazılmış
İşçi düşmanı arap alevisi , Atatürk'ü kendilerini korumak için kullanan samimiyetsiz , kapasitesiz asli görevi olan Asfalt yol yapmayı bile ekstradan bir şey yapıyormuş gibi insanlara yutturmaya çalışan ( Tabi yersen ) bomboş bir siyasetçi...Hüseyin Sözlü gibi insanların nefret ettiği atarlı konuşan , kaba bir adam karşında aday yapılırsa insanlar kötünün iyisi olarak seni seçerler tabiii. Bir daha da inşallah Büyükşehir Belediye başkanı da olamazsın inşallah...

Vatandaş tarafından 15.09.2019 23:56:53 tarihinde yazılmış
Allah kimseyi işsiz güçsüz muhtaç bırakmasın öncelikle. Ama sayın karalar ın yapması gereken tek şey yönetici vasfındaki çalışanların tamamını çıkarmak taze kan ile yoluna devam etmek. Eski ye dair kimse kalmamalı. Yol kenarlarındaki büfelerin eveliyatı araştırılmalı. Eş dost akraba sac ayağı kırılmalı. Sözlü ye ait kimse kalmamalı dışarda cevher çok çalışmaya ihtiyacı olan çok. Kimse haketmediği parayı alıp hava atan Allah yedirmesin.

. tarafından 26.08.2019 22:45:38 tarihinde yazılmış
Bir sürü işine düzgün gidip gelen insanı bankamatikçi kılıfı altında işinden çıkararak görevini kötüye kullandığın için inşallah seni içişleri bakanlığı görevinden alır. İçişleri bakanlığı seni görevini kötüye kullandığın için görevden alacak inşallah ... Sen ne yaptın işine düzgün gidip gelen insanları hiç bir gerekçe göstermeden işinden attın... Seni Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak o makamda görmek istemiyoruz... Sen bizim büyükşehir belediye başkanımız değilsin...

Tamer tarafından 29.07.2019 20:43:47 tarihinde yazılmış
Bu ülkede milliyetçi ol sonra salla başını al maaşını

Adanali tarafından 26.07.2019 23:31:33 tarihinde yazılmış
Arkadaslar 5393 sayili beld kanunu okuyunuz personel gideri butcenin yuzde otuzunu gecemez der ama gecilerek fazladan 8sci alinmis mahkemeler kanunun disinda karar veremez yani bu isciler geri donus alamazlar insanlarin umudunu onceden calmislar aslinda acilen bld tasarrufa gececek meclis kamu yararina olan işlerde olumlu oy verecek siyasi cekismelrre son verilecek adanali kaybetmeyecek bir bilen kardesim 5393 u iyi oku

. tarafından 26.07.2019 11:56:20 tarihinde yazılmış
28 Haziran veya daha sonrası işten çıkarılıpta işten çıkarılmadan önce en az 6 ay çalışmış arkadaşlar hemen işe iade davalarınızı açın... 5 ocak stadyumunun yanında adliye ek hizmet binasında arabuluculuk ofisi var giriş katında. Oraya başvurun öncelikle.. Başvuru ücretsiz ( Arabulucunun ücretini sizin adınıza Adalet bakanlığı ödüyor. ) . Bu işten çıkarılan insanların bir çoğu da Büyükşehir belediye başkanlığı seçiminde chp'li olmadığı halde Zeydan Karalar'a oy vermiştir. Kendine oy vermiş ve işine düzgün gidip gelen insanları işinden bankamatikçi kılıfı altında çıkaran bir Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ... Üstelik emekten , işçiden yana bir siyasi partinin üyesi... Takdiri Adana halkına bırakıyorum...

Ceyhun tarafından 24.07.2019 21:17:26 tarihinde yazılmış
Cumhur İttifakının adayı Hüseyin Sözlü yerine Adana'da kim olsaydı Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediyesini kazanırdı... Zeydan Karalar Seyhan Belediyesinde neyi başarmışki Büyükşehir Belediyesinde başarılı olacak... Gelir gelmez bankamatikçi kılıfı altında işine düzgün gidip gelen bir sürü insanı işinden etti... Birde seçimden önce meydanlarda işine düzgün gidip gelen hiç bir kardeşimizi işten çıkartmıyacaz diye konuşuyordu... Hepsi seçimi kazanmak için atılan palavradan ibaretmiş...

Guven Kaya tarafından 23.07.2019 06:45:40 tarihinde yazılmış
Bırak dedikoduyu karalar.büyükşehir idare edecek kapasiten yok.tıpkı senden evvelki sözlü gibi.Adanalı adam seçmeyi bilmiyor ne yazık ki.Bahcelinin sözlü inadı Adana yi bitirdi.Var biraz da sen oyala Adana yi.

İşe İade Davaları tarafından 19.07.2019 14:11:48 tarihinde yazılmış
Bankamatikçi kılıfı altında haksız yere işten çıkarılan arkadaşlar: 28 Haziran 2019 tarihi itibarıyla çoğunuz gerekçesiz olarak işten çıkarıldığından bu ayın sonuna kadar işe iade davalarını açmanız gerekiyor. İşe iade davalarını da haksız yere işten çıkarıldığınızdan kazanırsınız. İşe iade davalarınızı açmamayı sakın ihmal etmeyin... Ey Zeydan Karalar bu kadar insanı bankamatikçi kılıfı ile işten çıkardın , şimdi bu haksız yere işten çıkardığın insanlar işe iade davalarını kazandıklarında bu kadar insanın tazminatını cebindenmi ödeyeceksin? Tabiki Trilyonlarca borcu olan belediyenin kasasından... Zaten bu haksız yere işten çıkarılan insanların tazminatını cebinden ödeseydin kesinlikle bu kadar rahat insanların işine gerekçesiz son veremezdin... Bakalım haksız yere bu kadar işten çıkardığın kişi yerine Atatürk'ü kendilerini korumak için kalkan olarak kullanan sahte Atatürkçü Arap alevisi kendi adamlarını alacakmısın... Bunun da ayrıca takipçisi olacağız...

Sosyal Demokrat tarafından 09.07.2019 21:15:36 tarihinde yazılmış
Bize PKK'lı diyen, bize terörist diyen, bize terörist sevici diyen arkadaşlardan hesap soracağız dediniz sayın karalar aski'de sizi facebook hesaplarından yerel seçim'den önce terör örgütleriyle yan yana gösteren ve önce işine son verilen sonra tekrar aski'ye geri dönen Hüseyin Sözlü döneminden ceyhanlı insanlar var... Araştırırsanız çok rahat bulursunuz...

Cumhur İttifakı tarafından 08.07.2019 11:40:22 tarihinde yazılmış
Sayın Bahçeli Seçimi kaybedeceği aylar öncesinden yaptırılan anketlerle belli olan Hüseyin Sözlü gibi başarısız ve sevilmeyen bir insan ( Ceyhanlı ekibi ve sözlü soyadı taşıyan tüm sülalesi dahil. ) aday gösterilmeyip Mehmet Ali Bilici gibi azınlık olmayan , Adanalı, Adana Milletvekilliği yapmış, sanayici, zengin ve liyakat sahibi bir insan aday gösterilseydi hem Devletin desteği hem de Mehmet Ali Bilici’nin daha önceki kazandığı devlet tecrübesiyle Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediyesi seçimlerini eze eze kazanırdı. Sayın Zeydan Karalar azınlık ( Arap Alevisi ) bir insane olduğundan bu gerekçesiz yere işten çıkarılan insanlar yerine ilerleyen zamanlarda kendi arap alevisi olan adamlarını belediyenin tüm kadrolarına dolduracaktır… Arap alevisi olayıp ta sayın karalar’a oy veren tim Adanalılar ( ben de dahil ) bu konunun yakinen takipçisi olacaz. O nedenle Azınlık insanların devletin stratejik noktalarına gelmesinde azınlık olduklarından sakıncalar vardır… Sayın karalar Adana’daki arap alevisi insanların toplam oyu ile acaba Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanabilirmiydi… Cevap Tabiki kesinlikle HAYIR … Bunu chp’nin alevi genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’da çok net biliyor… Ey Zeydan Karalar sen bu kadar oyu insanlar Hüseyin Sözlü’ye oylarını vermek istemediklerinden aldın , dolayısıyla hiç bir şey yapmadan karşı adayın çok kötü , sevilmeyen, istenmeyen bir aday olması sebebiyle Adana Büyükşehir Belediyesini kazandın… Ama önümüzdeki döneme Aday yapılsan dahi Adana Büyükşehir Belediyesini kazanma ihtimalin de yok… Bakalım sana şimdi mecliste aldığın kararları onaylatmak için mecliste çoğunluğu olan cumhur ittifakı onay verecekmi… Ey Zeydan Karalar tüm Adananın gözünde şu anda gerekçesiz insanların işine son veren bir Adana Büyükşehir Belediye başkanı olarak çok kötü görünüyorsun… Bir de chp’li bir Adana Büyükşehir Belediye başkanısın… Kesinlikle bir daha ki seçime ben dahil Adana’da bir çok insane sana oyunu vermeyecektir… Bunu da bilesin…

tarafından 05.07.2019 11:27:00 tarihinde yazılmış
Başkanım üzūlerek söylüyorum bu işten çıkardığınız insanların bir kısmı gerçekten bankamatikçi,bir kısmı secimden önce size hakaret eden insanlar, ne yazıkki bir kısmı ise işinde gücünde olan garip işçilerdir.Şunu bilmenizi isterim sözlü fanatiği olmayan bütün işçiler secimde sizi destekledi nedeni isci dostu olmanızdı.Size tavsiyem bu çıkış verilen insanların daha dikkatli incelenmesi

tarafından 04.07.2019 23:21:19 tarihinde yazılmış
Banlamatikçi bahane pkeke belediyeye şahane

tarafından 04.07.2019 23:19:45 tarihinde yazılmış
Bir ayda 1052 işçi kapının önüne koyan başkan rekorlar kitabına girdi böyle devam başkan içrat sıfır Adana 5 yol daha karalar bağlayacak

Vatansever tarafından 04.07.2019 20:07:06 tarihinde yazılmış
Ey Zeydan Karalar Bu kadar bankamatikçi diye çıkardığın insanın bankamatikçi olduklarını yarın bu insanlar belediyeye yüzlerce dava açtıklarında bu insanların hepsinin bankamatikçi olduklarını delilleriyle ispatlayabilecekmisin... Ben çevremde işine düzgün gidip gelen ve bankamatikçi olmayan ve işinden çıkarılan insanlardan bütün işten çıkarılan insanların bankamatikçi olmadığını çok rahat söyleyebilirim. bu işten çıkarılan emekçi insanlar belediyeye açacağı işe iade davalarını kazandıklarında Adanadaki insanlara ne söyleyeceksiniz Büyükşehir Belediye Başkanı olarak... Aski'de ve Büyükşehirde çalışan bir insana bankamatikçi diyebilmeniz için bunu delillerle ispat etmeniz gerekir, ispat edemiyorsanız söyledikleriniz iddaa'dan ibaret olur ve hukuken hiç bir geçerliliği olmaz... Bakalım Sizin aldığınız kararları büyükşehir meclisinde çoğunluğu olan Cumhur İttifakı onaylayacakmı ...Akp ve Mhp'den oluşan Cumhur ittifakı hükümet sistemi sizin belediye başkanlığınızı bu kadar mhp'li insanı ( Bu insanların hükümette üst düzey görevlerde görev yapan bür sürü tanıdığı insanlar var. ) belediyeden çıkardıktan sonra zorlaştıracakmı kolaylaştıracakmı? Bunları hep birlikte yaşayarak görecez... Acaba bankamatikçi olmayan bu kadar işten çıkardığınız insanın yerine ırkçılık yaparak arap alevisi kendi adamlarınızımı alacaksınız... Şu an size ödünç oyunu vermiş insanlar sizin yaptıklarınızı yakinen izliyor bunu da bilesiniz...

adanalı tarafından 04.07.2019 16:24:18 tarihinde yazılmış
su faturası 250 tl geldi

Bir bilen tarafından 04.07.2019 15:25:00 tarihinde yazılmış
Sosyal demokrat Belediyecilik herkesi kucaklamalıydı.30 Yıldır ikdidar yüzü görmemiştik.Hepimizin sonu cenabı Allahın takdiri mekanımız bellidir.Hırsla kinle intikam duygularıyla kimsenin ekmeği ile oynanılması yakışmadı işçi çıkışlarıyla CHP ye en büyük kötülüğü yapıyorsunuz.Bankamatik diyorsunuz tamamen asılsız sayın Zeydan Karalar sizi kim yanıltıyor bilmiyorum ama çıkarılan işçilerin hiç biri bankamatikçi değil yarın herkes size dava açarlar.11 yıllık işçinin ne alaka bankamatikle işi olsun.Yarın bu tazminatların altından kalkamazssınız.KHK lı işçileri işten çıkartmak için Valilikten onay aldınızmı.? HAYIR.İş yasasını bilmeyenlerin işgüzarların gazına geldiniz.Yarın mahkemelrde Bankamatikçi olmadıklarını ispat edecekler ve sizde zorda kalacaksınız.Bir defa Maaşları yatmışmı yatmış.SSK pirimleri yatmışmı yatmış.Peki bu işlemleri yapan şefler müdürler neden bankamatikçide bunların işlemlerini yaptı o zaman.Huzurlu kentimizin huzurunu bozdunuz.

Murat Murat tarafından 04.07.2019 13:23:32 tarihinde yazılmış
Banka Matikcilerin tek tek ismilerini yayınlayıp savcılığa vermezsen, inandırıcılığın olmayacak ve çokca sürekli küfürler yiyeceksin Karalar.

bilgili01 tarafından 04.07.2019 13:17:56 tarihinde yazılmış
ZAMANDINDA ÇUKOBİRLİKTE MÜDÜRKEN SIRF NAMAZ KILOYORUSUN MUSLUMANSIN DİYEREK İŞTEN ATTTIN. ZEYDAN BEY. TESCİLLİ ŞAHİTLİK YAPARIM. KUNDAKDAKİ BEBEGE ACIMADIN İŞTEN ATIN MÜSLÜMAN DİYE.

adanalı tarafından 04.07.2019 10:07:01 tarihinde yazılmış
Hadi artık görevine başla hizmet ver.Anca reklam yapıyorsunuz.Çıkart tüm avantacıları ne bekliyon Adanaya zarar verme işine başla..

vatandaş veli tarafından 04.07.2019 09:43:50 tarihinde yazılmış
Sanki chp li belediyelerde yokmu bir bakın seyhan ve çukurova belediyesine reklamı bırak başkan icraat lazım memlekete

vatandaş veli tarafından 04.07.2019 08:18:45 tarihinde yazılmış
SANKİ CHP Lİ BELEDİYELERDE YOKMU BİR ODA DA 25 SEYHAN BELEDİYES,NE BAKIN ÇUKUROVAYA BAKIN REKLAMI BIRAK BAŞKAN İCRAAT ZAMANI

Nadir tarafından 04.07.2019 07:18:40 tarihinde yazılmış
Fesatçılığı - Hırsızlığı mahkemelerce tescillenen Sözlü ceyhanın aptalları yetmedi ereğlinin karabüğün istanbullun bilumum kainatın aptallarını belediyeye doldurdu. KARALAR.. Bunları mahkemeye vermezsseniz, yatıkları pislikleri örterseniz.. siz ondan da aşağısınız demektir.

tarafından 03.07.2019 23:50:37 tarihinde yazılmış
302 kişi daha atı belediye etti 560 kişi pkeke dolduracak demedi demeyin pkeke ambulans gönderen bu camiiye ayakkabılı giren bu Adana karalar bagladi syn karalar

Adanus tarafından 03.07.2019 23:24:00 tarihinde yazılmış
Yandı Adana yine yandı Bu Adanada partilerin Allah belasını versin ulan birinizde cesur olun şu teşkilatlara bulamamış birini aday gösterin teşkilatın sevmediği başkan memleket için iş yapacak başkandır şimdi Karalar kadroları boşaltıp büyük işlere imzamı atacağını bekliyoruk hayır onların yerine dışarıda bekleyen chp lileri işe alacak eeee ne değişti

Cengiz tarafından 03.07.2019 22:57:56 tarihinde yazılmış
Adana'da sokaktan 10 tane adam çevir nerede çalıştığını sor içlerinden birisi mutlaka belediyede çalışıyordur.Belediyeler torpili olanların istihdam kapısı haline gelmiş.

Adana tarafından 03.07.2019 21:48:02 tarihinde yazılmış
Adana demirspor başkanı aski de çalisiyorsa daha neyi tartışıyorsunuz.belediyede bankamatikcikerde var.odalarda 25 kişide çalışıyor.her şey doğru. Adana belediyesi Türkiye de ençok borçlu belediyelerden biri.

Adanalı tarafından 03.07.2019 21:17:10 tarihinde yazılmış
Sole bir bakiyorumda Herkes hak.hukuk emekten bahsediyor Zeydan Karalar İsten cikarmis ekmegini elinden almis v.s gibi sozler var soruyorum size bunca adana halki biliyor bankamatikcilerin oldugunu Calisiyor Gorunupte ise gitmeyip belediyeden maas alanlari utanmadan kalkip emekci diye nitelendiriyor gelelim sahiden calisanlara soruyorum size huseyin sozlu doneminde torpille ise girdiniz 5 sene krallar gibi maasinizi aldiniz Mhp il baskanligi insan kaynaklari gibi calisiyordu belediyeye simdi soruyorum sizde adana da bu kadar issizlik varken universite mezun binlerce gencimiz varken siz siyasi torpille mhp nin adamcilik yapmasiyla belediyeye dolduruldunuz universite mezunu genclerimizde kpss ye girsin dursun soruyorum.size simdi issiz kaldik.diue ortaligi ayaga kaldiriyrosunuz hayirdir hakkinizla mi geldiniz belediyeye kpss yi kazanipta mi gorev yerinize geldiniz HAYİR siyasi torpille bir onceki donem belediye baskani heoinize ise aldi gereksizce simdi Zeydan Karalar da aynisini yapmasi kadsr dogal.bise yok sizleri torpille girenleri cikaracak ki oda kendi adamlarini yani kendi siyasi torpili ile adamlarini alacak malesef ki memleketi ozellikle adana yi bu hale getiren Basta MHP dir. Yazik adanamizin bunca okuyan egitimli gencleri sirf siyasi torpilleri yok diye ise giremiyor issizler ... İlk okul.mezunu adam sirf torpili var diye belediye de bas kosede oturuyor simdi Sayin sozlu Kalkmis adalet hak hukuk vicdandan bahsediyor hangi vicdandan bahsediyorsun sen once gencin issizin hakkini yiyerek kendine yakin adamlarini parti arkdaslarini belediyeye doldurdun zeydan karalar cikarinca mi hak hukuk aklina geldi yapmayin cok samimiyetsizsiniz.. Zeydan Karalar umarim.bunlardan kalan bunlarin siyasi torpili ile girmis bir tane dahi adam.birakmaz yilalrca yediniz bitirdiniz belediyeyi umarim genclerede hak eden genclerede belediye kapisi istihdam kapisi olur ..

Chp'li tarafından 03.07.2019 21:06:17 tarihinde yazılmış
Sayın Zeydan Karalar, Bankamatikçi diyerekten aski'de bir sürü liyakat sahibi insanı gerekçesiz işten çıkartmışsınız... Bir chp'li ve sapına kadar gerçek Atatürkçü bir insan olarak bu yaptığınız hareketin izah edilebilir bir tarafı yoktur... Bu gerekçesiz olarak işten çıkarılan insanlar belediyeye ilerleyen zamanda davalar açtıklarında bütün çıkardığınız bu insanların bankamatikçi olduğunu nasıl ispatlayacaksınız...Hukukta delil vardır … İspatlayamadığınız hiç bir şeyin hiç bir hükmü yoktur. Bu işten çıkarılan insanlar yarın mahkemede bankamatikçi olmadıklarını ispatladıklarında ve açtıkları davaları kazandıklarında Adana’daki insanları ne diyeceksiniz…Çevremde tanıdığım ve işine gidip gelen liyakat sahibi insanların işlerine hiç bir gerekçe göstermeden son vermişsiniz… Yıllarca özel sektörde çalışmışsınız , iş güvencesinin olmadığı özel sektörde dahi iş kanunu gereği insanların işine gerekçesiz son verilmez…İnsanların işine son verecekseniz de insanların tecrübelerine , bitirdiği okula kısacası liyakatlarına bakılarak son verilmelidir… Göreve geldiğinizde Büyükşehir ve Aski’nin 5 Trilyona yakın borcu var diyordunuz bu kadar borç işini düzgün yapan liyakat sahibi insanların bankamatikçi kılıfı altında işinden çıkarılmasıyla ödenilemez… Bu yaptığınız sizin gibi yıllarca özel sektörde yöneticilik yapmış birine hiç yakışmadı… Bu kadar insanı ırkçılık yaparak arap alevisi tanıdıklarınızı işe almak içinmi işlerinden hiç bir gerekçe göstermeden bankamatikçi kılıfı altında çıkardınız… Büyükşehir Meclisinde de chp’nin çoğunluğu yok bunu da bilesiniz … Cumhur ittifakının desteğini almadan hiç bir aldığınız kararı da meclisten çıkaramıyacağınızdan uygulayamazsınız bunu da bilesiniz…Cumhur ittifakı ile tersleşirseniz yaptığınız işlerin ödeneklerinde de problemler çıkabilir … Size verilen oyların en az 20%’si daha önce akp’ye , mhp’ye oy vermiş ancak bu seçimde Hüseyin Sözlü ve kalitesiz liyakatsiz ekibinden dolayı oyunu vermemiş insanların oyu… dolayısıyla bu oyların hepsi size ödünç verilmiş oylar…İnsanlar sizi sandıkta verdiği oylarla nasıl büyükşehir belediye başkanı yapmışşsa o makamdan sandıkta 5 seneden az bir zaman sonra vereceği oylarla götürmesini de bilir… Bu insanların hepsi ben de dahil şu anda sizin yaptıklarınızı izliyorlar ve durum değerlendirmesi yapıyorlar… chp genel merkezi dahi sizin şu yaptıklarınızı onaylasa size oy veren insanlar ben de dahil sandıkta zamanı gelince bunun hesabını sorar ve siyasi hayatınız aldığınız seçim yenilgisiyle sona erebilir… O nedenle yaptığınız her hareketi yapmadan önce empati yapmanızda hem kendiniz hem de chp örgütünün Adana’daki başarısı için fayda var… Unutmayın son sözü sandıkta oy veren seçmenler söyler…

Erkan tarafından 03.07.2019 19:55:08 tarihinde yazılmış
Umarım belediyecilik kalkar insanlar adam gibi çalışır valiliğe devredin millette devlette kurtulsun

tarafından 03.07.2019 18:12:05 tarihinde yazılmış
Başkan haklısın o konuda ama ilaçlama personeli olarak yazıyorum yıllardır milletin aslı astarı olmayan fuzuli şikayetlerinden bıktık karınca için bile üşenmeyip belediyeyi arayanlar var az sayıda personelle iş yürütülmeye çalışılırken biz asılsız ihbarların önüne nasıl geçeriz diye düşünürken heryere 153 ü arayın sizin sokağınızıda ilaçlayalım diye ilan verilmiş. Şifa değil zehir sıkıyoruz Adana'da arı, ipek böceği gibi bütün yararlı türleri yok edip kanser vakalarını patlatacaksınız bu ilaçlar yüksek derecede kanserojendir. Size oy verdik ama şu ana kadar hayal kırıklığı yarattınız ilaçlamayla ilgili işi bilen yıllardır işin içinde olan bizleriz ama işin uzmanlarına danışmadan mantık dışı işler yapılıyor.

Fatih tarafından 03.07.2019 16:40:33 tarihinde yazılmış
Hiç inandırıcı değilsiniz sayın başkan

tühhhhh tarafından 03.07.2019 16:21:02 tarihinde yazılmış
vay be..2 kişinin yapacağı işi 25 kişi yapıyor..pkk lı olanlar belli..milliyetçiliyk ayağına boş beleş maaş almışlar yıllarca..allah belanızı versin

. tarafından 03.07.2019 16:02:19 tarihinde yazılmış
Bir odada nerde 25 kişi çalışıyormuş? Sayın Zeydan Karalar ne zaman ve hangi odada 25 kişi çalıştığını görmüş... İnsanları gerekçesiz ve ihbarsız işe yarayıp yaramadığına bakmadan çıkarttığınız için tabi böyle konuşmak kolay... Şimdi işine gerekçesiz olarak bu kadar insan belediyeye dava açıp kazandığında parasını sayın zeydan karalar cebindenmi ödeyecek? Tabiki hayır... Belediyenin bütçesinden ödenecek ve işe iade davası kazanırsa bu insanlar ayrıca belediye yüklü bir tazminatla karşı karşıya kalacak...Arap alevisi kendi adamlarımızı belediyeye ve askiye almak için bu kadar insanı gerekçesiz olarak çıkarıyoruz deseniz daha inandırıcı olur... Sayın Karalar seçimi size verilen ödünç oylarla kazandığınızı unutmayınız... Aslında Cumhur İttifakı Hüseyin Sözlüyü aday göstererek size Adana Büyükşehir Belediye başkanlığını hediye etmiştir... İşin özü budur... Cumhur ittifakı düzgün bir aday çıkarsaydı siz Adana Büyükşehir Belediye başkanlığını da kazanmanız mümkün değildi... Bunu Adana'da herkes biliyor...

Şehmuz tarafından 03.07.2019 15:50:52 tarihinde yazılmış
Mecbur Arkadaşlar.Mecbur.Partide Aylardır.Bekleyen İş Bekleyenler Var.Ama İnşallah Hepsini Arap Irkın dan Almaz. Yönetici Akrabalarını Almaz.

Hüseyın tarafından 03.07.2019 15:32:50 tarihinde yazılmış
Oyyyyyyyyy karalar karalar karalar bağladın karalar

ÇAĞLAR tarafından 03.07.2019 15:06:00 tarihinde yazılmış
Sonuna kadar haklısın başkanım 2015 yılından bu yana belediyedeyim söylediklerinin hepsi dogru ama belediyenin içini bilmeyen hemen Zeydan adam çıkarıyor diyor. Mazot çaldılar ilaç çaldılar kartçıları vardı asla işe gelmediler herşey ortada hepside dogru . GERÇEKTEN ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN ENKAZI DEVRALDINIZ ...

Serhat tarafından 03.07.2019 15:05:08 tarihinde yazılmış
Sayın Başkan ne edecekseniz edin sizin sorununuz...Beş yıl seyhan da idiniz zaten sözlünün her şeyini biliyorsunuz... Sözlünün kardeşinden başlayıp tüm ceyhan tayfasını temizleyin...Ben vatandaş olarak hizmet bekliyorum BAHANE değil...Suya indirim halen yapılmadı ulaşım vb.diğer sözlerinizi bekliyoruz...

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Siyasiler ve Yalan
YAZARLAR
Yüksel MERT

Elif NİSA

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Pozitivizm ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
2171
Bugün Gelen: 
20404
Toplam Ziyaretçi: 
330829586


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.