07:12:00 / 16.07.2020 
Başkan Çetin'den sert 'haciz' yorumu   |   Azılı hırsız 16 eve böyle girdi   |   320 kilo kıyılmış tütün ele geçirildi   |   Efsane Program canlı yayında   |   Otomobil kırmızı ışıkta duramadı   |   Kahvehanede kanlı infaz   |   Büyükşehir’de gergin meclis   |   Çalışkan'dan 'İlk 500' değerlendirmesi   |   İlk 500'te AOSB'den 7 firma   |   Karaisalı'da ücretsiz KPSS kursu   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
Adana'da evleri su bastı
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
ADANA, OSMANİYE VE HATAY OSB'LERİ BULUŞTU
10.01.2020

Osmaniye ve Hatay OSB’leri Adana OSB’de toplantıda buluştu
Adana Organize Sanayi Bölge (AOSB) Müdürlüğü, Adana, Hatay ve Osmaniye organize sanayi bölgeleri arasında iletişimi güçlendirmek, sorunların yerinde tespitini sağlamak, çözüm önerileri geliştirmek ve yönetim kurulları arasında koordinasyonu sağlamak amacıyla düzenlenen Bölge OSB’leri Koordinasyon Toplantısına ev sahipliği yaptı.

Toplantıya; Antakya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali, Osmaniye OSB Bölge Müdürü Musa Gönül, İskenderun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ayhan Tosyalı, Bölge Müdürü Ahmet Dokgöz, Ceyhan OSB Bölge Müdürü Beyna Turgut Güler, Kadirli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Salih Güven, Bölge Müdürü Zülkarneyn Karaüce, Kozan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Gürçam, Bölge Müdürü Fatih Aydın, Adana Sera OSB Bölge Müdürü Hasan Sezer, Hatay Payas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çelik, Bölge Müdürü Nejdet Özkul, Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç katıldı.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Başkan Vekili Ömer Kaya ve Bölge Müdürü Ersin Akpınar tarafından konuk edilen katılımcılara bölge müdürlüğünce sunulan hizmetler anlatıldı, ardından atıksu arıtma tesisi ve kullanma suyu tesisindeki çalışmalar yerinde incelendi.
 
Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, tesislerin yapımı, kapasitesi ve çalışma prensipleri hakkında detaylı bilgi verdi.

Saha gezisinin ardından kamu kurum ve kuruluşların sanayicilere tek çatı altında hizmet vermesi amacıyla kurulan AOSB Kamu Kampüsü’nde katılımcılara AOSB Proje Ofisi tarafından yürütülen çalışmalar anlatıldı.

AOSB Bölge Müdürü Ersin Akpınar, doluluk oranı yüzde 100 olan bölgenin şu anda 17 milyon metrekarelik bir alanda yer aldığını, yaptıkları yeni yer seçimi ile ileride genişleyerek yaklaşık 23 milyon metrekareye ulaşacağını, bu konudaki çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Akpınar, 2020 sonuna kadar tahsis edilmesi planlanan yaklaşık 700 dönümlük arsanın gösterilen ilgi nedeniyle 2019 yılında yatırımcılara tahsis edildiğini kaydetti.

Bölge Müdürü Akpınar, bölgede 446 işletmenin faaliyette bulunduğunu, sorunsuz ve sürdürülebilir üretim için tüm imkanları sağlarken sanayicilere sundukları hizmetleri çeşitlendirerek mentörlük görevi üstlendiklerini ifade etti. Eğitime büyük önem verdiklerine vurgu yapan Akpınar, AR-GE, UR-GE, inovasyon, kalite yönetimi, yabancı dil eğitimleri, yüksek lisans eğitimleri, sosyal ve kültürel faaliyetler gibi geniş bir yelpazede verilen ve tamamen ücretsiz olan eğitim ve etkinliklerin devam ettiğini bildirdi.

AOSB Proje Ofisi Koordinatörü Öğretim Üyesi Dr. Tuğçe Demirdelen ise yaptığı sunumda, buradaki hedeflerinin firmaları rekabete dayalı, verimli bir yapıya kavuşturmak, ulusal ve uluslararası pazarda söz sahibi hale getirmek olduğunu bildirdi.

Adana OSB bölgesindeki global pazarda yerini almak isteyen firmalara teşvik, hibe ve destek programlarından faydalandırarak özgün ve doğru projeler üretmeleri için ara yüz olmak misyonuyla hizmet verdiklerini anlatan Dr. Tuğçe Demirdelen, “Ulusal ve Uluslararası programlar aracılığı ile gerçekleştirilen Ar-Ge ve inovasyon projeleri, AR-GE / Tasarım Merkezi kurulum ve sürdürme hizmetleri, KOSGEB ve Bakanlık kapsamında hibe proje ve destekleri konusunda hizmet prensibi ile faaliyet gösteren bir birimiz” dedi.
Demirdelen, ofisin faaliyetlerinin yanı sıra AOSB bünyesinde oluşturulan Tekstil Kümesi kapsamında yapılan çalışmalar, verilen eğitimler ve düzenlenen söyleşilerin konu başlıkları konusunda da bilgi verdikten sonra 2020 yılı hedeflerinden söz etti.

Toplantıya katılan OSB temsilciler tarafından OSB’lerin ve sanayicilerin sorunları hakkında değerlendirmeler yapıldıktan sonra bölgesel iletişimin artırılmasına ilişkin görüşler dile getirildi. Toplantı sonunda bölgesel toplantıların düzenli olarak yapılması ve OSB’ler arasındaki etkileşimin artırılması kararlaştırıldı. Toplantıya katılan temsilciler, bölgesel toplantıyı organize eden AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ve yönetimi ile tüm emeği geçenlere teşekkür ederek toplantının çok verimli geçtiğini ifade ettiler.

AOSB Yönetim Kurulu Başkanı ve OSBÜK Başkan Yardımcısı Bekir Sütcü, toplantıda dile getirilen görüşlerin ilgili mercilere ulaştırılacağını ve bölgedeki OSB’lerin ve sanayicilerin gelişmesi için her türlü gayreti göstereceği ifade etti. Başkan Sütcü, toplantıya katılan OSB yönetim kurulu başkanları ile bölge müdürlerine teşekkür etti.
Bu haber 1722 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Dogu akdeniz tarafından 10.01.2020 13:10:57 tarihinde yazılmış
Keşke yeni kurulacak otomobil fabrikalarının bölgeye yapılmasıyla ilgili birlik olup çalışılsaydı.

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Siyasiler ve Yalan
YAZARLAR
Yüksel MERT

Elif NİSA

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Pozitivizm ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
1414
Bugün Gelen: 
7791
Toplam Ziyaretçi: 
333693946


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.