13:49:19 / 27.09.2020 
Doğa ve hayvanlar polise emanet   |   Gizli odadan kaçak telefon çıktı   |   Adana muazzam bir tarih barındırıyor   |   Soya üreticisi destek bekliyor   |   Aynı anda aynı yerde iki kaza   |   MHP Adana’da Avcı güven tazeledi   |   Silah gösterdiği için ateş etmiş!   |   Kaçan şahıslardan silah çıktı   |   Adanaspor: 0 - Ankara Keçiörengücü: 0   |   Korona virüs genlerinden tanınıyor   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
ÇÜ'nün '3 Teker'ine ödül
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Bitmeyen köprüye yeni kaynak

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
ADANA İYİ BİR MÜCADELE ÖRNEĞİ SERGİLİYOR
13.05.2020

AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Adana’nın zorlu Pandemi sürecinde iyi bir mücadele verdiğini ancak en küçük rehavet belirtisinin olumlu ilerleyen sürecin seyrini değiştireceğini ifade eden Doğru, üreticilere verilen destekler ve Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“AYDINLIK TABLOYU REHAVET KARARTIR”
Koronavirüs salgınının dünyaya etkilerine ve Türkiye’nin mücadelesi sonucu alınan olumlu sonuçlara işaret eden Doğru, şöyle konuştu: “Koronavirüs, etkileri açısından büyük bir virüs ve dünyanın canını çok yaktı. Dünyayı ekonomik ve siyasi anlamda da etkileyen bu virüs ile Türkiye’nin mücadelesi takdire şayan. Virüs henüz Wuhan’da ortaya çıkmışken muhteşem bir öngörü ile gerekli önlemleri alan Sağlık Bakanlığımız, virüsün diğer ülkelere nazaran Türkiye’de daha hafif seyretmesinin en önemli paydaşıdır. Cumhurbaşkanımızın kararlılığı ve ilgili kurumlarımızın koordineli çalışmasına vatandaşlarımızın bilinçli hareketleri de eklenince Dünyanın gıptayla baktığı bir Türkiye Tablosu ortaya çıktı. Adana’mız da Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanlığımızın belirttiği kuralları eksiksiz yerine getirerek bu salgına büyük ölçüde darbe vurmuştur. Bu emeklerin meyvesi olarak, 16-17-18-19 Mayıs’ta Türkiye’de uygulanacak olan sokağa çıkma yasağından Adana’mız muaf tutulmuştur. Adana’nın bu başarısındaki en büyük pay Adanalı hemşehrilerimizin bilinçli davranışlarıdır. Tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Ancak bu noktada en ufak bir rehavet göstergesi umut vadeden aydınlık tabloyu karartacaktır. O sebeple evde kalmaya devam edeceğiz, rehavete hiçbir zaman taviz göstermeden, kurallara aynı ciddiyetle riayet ederek, birlik ve beraberliğimizden taviz vermeyerek bu zorlu süreci beraber atlatacak, birlikte başaracağız.”

“KALKINMANIN TEMEL ŞARTI ÜRETİMİ, ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN DESTEKLEYECEĞİZ”
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan üreticiyi destekleme paketleri ile ilgili bilgi veren Doğru, şartlar ne olursa olsun üreticilerin yanında olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “Üreteni ve üreticiyi desteklemeye devam edeceğiz. Birkaç rakam verirsek, üreticimize yapılan destekleri itibarsızlaştırma peşinde koşan yolunu şaşırmışların ufku açılacaktır diye düşünüyorum. TMO’nun sert ekmeklik buğday alım fiyatı ton başına 1.350 TL’den 1650 TL’ye yükseliyor. Arpa alım fiyatı ton başına 1.100 TL’den 1.275 TL’ye çıkıyor. Ayrıca çiftçilerimize hububatta ton başına 230 Lira prim ve destek ödemesi yapılacak. Ton başına bakliyat alım fiyatları da kırmızı mercimekte 3.500, yeşil mercimekte 3.200, nohutta 3.350, bakliyattaki prim ve destek ödemesi de ton başına 800 lira olarak belirlenmiştir. Hiç bir manipülasyona kulak asmıyoruz ve inandığımız yoldan yani milletimizin tayin ettiği istikametten yürümeye devam ediyoruz. Geleceğin Güçlü Türkiyesi hedefimize ilerleyişimiz devam edecektir.” dedi.

“AZİZ MİLLETİMİZ DARBE SEVDALILARINA DEMOKRASİYLE DARBE VURUYOR”
CHP temsilcilerinin çeşitli açıklamalarına ilişkin genel bir değerlendirmede bulunan Doğru, şunları söyledi: ”Maalesef ortada sicili bozuk, yalandan hakarete her türlü nahoş hareketin faili olan ve devlet terbiyesiyle bağdaşmayan tavırlarıyla nereden tutulursa tutulsun elde kalan bir siyasi oluşum var.‬ Devlet yönetmek; ciddiyet, disiplin, irade ve kararlılık ister. Bu oluşum, bahsi geçen meziyetlerden uzak olduğu gibi kendi kör kuyusuna AK Parti’yi çekebileceğini hayal etmektedir.‬ İşlerine gelmeyen veriler ortaya çıktığında en güvendikleri iki limana yani manipülasyon ve spekülasyona sığınıyorlar.‬ Altı boş ve provokasyondan öteye gidemeyen iddialarıyla vatandaşlarımızı aldatamayacaklarını elbet birgün anlayacaklardır.‬ 18 yıldan en ufak ders çıkartamayanlar, vatandaşlarımızın lafa değil icraata önem verdiğini hala idrak edememişlerdir.‬ Unutulmamalıdır; hizmet güneşi, altı boş iddia ve itirafların balçığıyla sıvanmaz.‬ Belli ki milletin yolundan şaşmışsınız, belli ki başarısızlıklarınızı sümenaltı etmeye çalışıyorsunuz o zaman biz tavsiyemizi yineliyoruz; bizi biraz daha ciddiyetle takip etmeye devam ediniz. Bizim yolumuzda millete hizmeti de, ülkeye sevdayı da, refah ve istikrarın ne olduğunu da öğrenecek imkanınız olacaktır. Bizzat milletin iradesini tehdit eden ve darbe şakşakçılığı yapanların geçmişleri kendilerine kefil değildir. Aziz milletimiz darbeye darbe vuracak, darbe sevdalılarını da mağlup edecek şuura sahiptir.”
Bu haber 8252 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Ak 2001 tarafından 24.06.2020 13:21:58 tarihinde yazılmış
Ak kadroyu 2023 e taşıyacak isimler şunlar olmalıdır, Jülide sarieroğlu, Abdullah doğru, Mehmet Ali bilici, Durmuş Ali yıldız, Fatma güldemet sarı, Ahmet zenbilci, Kozan ilçesinde yasin yilmaz ilçe başkanligina getirilmelidir, feke de ise İbrahim gün, Paşalı muhtarı Mustafa ışık, Ahmet akpınar, cömert özen AKP'nin kalesi yaparlar...

Muzaffer tarafından 15.05.2020 19:01:06 tarihinde yazılmış
Ak parti şu an fiilen halkın desteğini kaybetmiş ve bitmiş durumda.Yerel seçimler de zaten bunu teyit etti.Hükümet muhalefet eden herkesi demokrası dışı baskıcı uygulamalarla susturarak zaman kazanmaya çalışıyor.Ak Partinin'de Anap Dyp gibi tarihin siyaset çöplüğüne gitmesine bence az kaldı.

budist tarafından 14.05.2020 14:05:40 tarihinde yazılmış
Üretime destek verileceğini söyleyip İ,siyonist cargill isimli GDO lu glikoz şurubuna destek veren Şekerpancarı fabrikalarını top yekün satan özelleştiren partinin vekiline Kadir inanır bile inanmaz . Bu partinin miadını doldurduğunu ve ülkenin akp ile artık birgün dahi yaşamaması gerektiğini cümle alem biliyor .

Hacı Coşkun tarafından 14.05.2020 13:18:05 tarihinde yazılmış
Adana düşmanları çoktur. Aralarında siyasiler boldur. Adana doğumlu adana çocuğu yoktur. hepsi devşirme rant için koşup gelen adamlardır. çalışanı üreteni sevmezler. nerede avanta orada lavanta derler. gün gelir giderler.

Güner Karaaslan tarafından 14.05.2020 03:12:36 tarihinde yazılmış
Halk işsiz, mutsuz, geçim sıkıntısı içinde,kimsenin devlete hükümete yargıya,adalete,siyasete güveni kalmadı.Bir de dünyaya ders vermekten bahsediyorlar.

Erkan Adanalı tarafından 13.05.2020 18:21:24 tarihinde yazılmış
Arkadaşlar receb Tayyip Erdoğan bu işin hakkını verdi erkekçe mertçe bu adamı alkışlayin bırakın bu safsatalari adam calisiyo siz hala sacmaliyonuz yiğidin hakkını ver mezsen adamdan saymazlar

Yenidoğanlı tarafından 13.05.2020 15:32:53 tarihinde yazılmış
Başkanlık sisteminden sonra meclis fiilen devre dışı kaldı. Şu an asker polis yargı tüm kamu kurumları Ak Parti'ye hizmet ediyor. Polis asker bekçi alımları yapılırken mülakat aracılığıyla kadrolaşma da tamamlandı.Fetöcü diye hükümete karşı olan herkes KHK larla kamu kurumlarından atıldı.Peki bu durumda darbeyi kim yapacak ? Bence ikinci bir temizleme operasyonuna zemin hazırlamak amacıyla darbe kimin işine yarıyorsa onlar yapacak.

Özcan tarafından 13.05.2020 12:23:12 tarihinde yazılmış
"Ankara'nın dikmen'i size bir daha oy verirsem dik beni."

Özcan tarafından 13.05.2020 12:16:24 tarihinde yazılmış
İş olsun dye yapılmış açıklamalar. Koronadan başlayıp konuyu darbeye getirmiş.Adana'nın Pandemide ne kadar başarılı bir sınav verdiğini görmek için pazar yerlerine gidip bakın ayrıca sokaklar 65 yaş üstü insanlarla dolu.Darbe konusuna gelince darbeyi hükümet yanlıları dışında konuşan kimse yok.Zihniyeti anlamak için İç karışıklı olursa 50 kişiyi götüreceğiz silahlarımız hazır diye konuşan şarlatana bakmak yeterli.

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Siyasiler ve Yalan
YAZARLAR
Elif NİSA
Elif NİSA
Dua ve Kader

Yüksel MERT

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Pozitivizm ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
4586
Bugün Gelen: 
31564
Toplam Ziyaretçi: 
338950111


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.