02:33:06 / 13.08.2020 
Vali Yardımcısı tutuklandı   |   Elban'dan bağımlılıkla mücadele kararlılığı   |   Tümgenerallerden Vali Elban'a ziyaret   |   Küfür cinayetine 2 tutuklama   |   Rezidansın 13. katından düştü   |   Kuyumcu soygunu kameraya yansıdı   |   İkinci el araç fiyatları 5 günde bir artıyor   |   Vali yardımcısı gözaltına alındı   |   Efsane Program canlı yayında   |   Vali Yardımcısı annesi ve kardeşini öldürdü   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
Adana'da evleri su bastı
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
HACİZ TARTIŞMASI MECLİSİ GERDİ
13.07.2020

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi oturumuna geçen hafta başkanlık makamına gelen haciz işlemi damgasını vurdu.
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı dördüncü oturumuna geçen hafta başkanlık makamına gelen haciz işlemi damgasını vurdu.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Meclis 1. Başkanvekili Mustafa Bayar, katipler Cemal Demirdağ ve Sevil Can tarafından açıldı.

Gündem dışı ilk sözü alan MHP Grup Sözcüsü Cemal Demirdağ, Ayasofya Müzesinin cami haline dönüştürülme kararına değindikten sonra 10 Temmuz 2020 Cuma günü Adana Büyükşehir Belediye Başkanlık makamına gelen haciz işlemine değinerek, ”Ne oldu bize, ne oldu Adana Büyükşehir Belediye’sine? Bu olay çok üzücü ve düşündürücüdür” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Serdar Seyhan, Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesine yönelik destek konuşması yaparak, ”Mustafa Kemal ve arkadaşlarının İstanbul’un geri alınması göz ardı edilmemelidir” dedi.

Seyhan, ”Hangi sebeple olursa olsun Büyükşehir Belediye Başkan makam odasının hacze girişilmesi hiç sevinilecek ve zafer naraları atılacak bir şey değildir. O koltuk Zeydan Karalar’ın değil, tüm Adanalılarındır. Buranın saygınlığı, itibarı sadece CHP’nin değil, hepimizindir” dedi.

Seyhan, makama gelen haciz olayının gerçekleşme nedenlerinin altına bu mecliste Cumhur İttifakının gerekli desteği vermemesinin yattığını söyledi.
AK Parti Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan ise haciz olayını bir tiyatroya benzeterek, “Bu oyun tiyatro salonunda tiyatro olarak sürdürülmektedir” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı da, Adana Büyükşehir Belediyesi makamının bir sembol olduğunu belirterek, makamın icra memurlarına tesliminin kendilerini sevindirmediğini, aksine yıktığını söyledi.

Şov amaçlı yere oturarak, ucu açılmamış kalemle son sahnenin oynandığını ifade eden Gülaçtı, belediyeye haciz işlemi gönderen avukatın belediye personeli olmasına dikkat çekti. Bundan dolayı kamu zararı oluştuğunu da iddia eden Gülaçtı, bunun bir suç olduğunu söyleyerek, “Başkan isteseydi bu haciz işlemini durdurabilirdi. Zeydan Karalar başkanlık koltuğunu temsil edemeyen başkan olarak tarihe geçmiştir” dedi.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Gündemin 27. Maddesinde encümen üyelikleri için gizli oyla seçime geçildi. 8 aday içinden en yüksek oyu alan Cumhur ittifakından Vedat Cengiz, Yusuf Eroğlu, Abdullah Avcı, İhsan Topçu ve Hasan Karaoğlu encümen üyesi seçildi. Encümen Üyelerinin her Çarşamba günü toplanılması kararlaştırıldı. Daha sonra 8 madde daha karara bağlandı.
ASKİ Genel Kurulunda ise ASKİ’nin 2019 yılına ait faaliyet raporu Cumhur ittifakının oylarıyla reddedildi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi ve ASKi Genel Kurulu çalışmalarında yarın saat 14.00’ten itibaren devam edecek.
Bu haber 4425 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

abdullah tarafından 21.07.2020 12:46:32 tarihinde yazılmış
İstanbul Büyük Şehir başkanı İmamoğlu Chp'li 11 Büyük şehir belediye başkanına yemek veriyor, bizim Zeydan Bey'de bu yemeğe davet edilenler arasında, Sayın İmamoğlu kişi başın 6 bin 395 lira olan yemeği belediye kasasından ödüyor hani israfı bitirecektiniz, hani halkın adamı idiniz. Şimdi Zeydan Bey. belediy yi yönetme tarzınız İmamoğlu gibi yalan, demagoji, reklam, polemik bu taktikleri ondan mı alıyorsunuz,kaldı ki yemek parasının bu şekilde halkın cebinden ödenmesine bir sosyal demokrat,bir halkçı partili olarak sizin karşı çıkmanız gerekirdi, 6 bin 395 liralık ne yeyip içtiniz oda ayrı bir mevzu.

eren tarafından 16.07.2020 16:26:04 tarihinde yazılmış
Polemik ve demagoji ile Adana yönetilemez bu vizyonsuzluk ve acizliktir, sahra hastanesi yaptım dedi genel başkanını da yanılttı, ekmek beş kuruş dedi nerede? Vali bedava ekmek dağıtmama izin vermedi dedi sonra kendini yalanladı, Adanalı hizmet ve kronik sorunlarına çözüm bekliyor yalana ve demagojiye karnımız tok.

Vatandaş tarafından 15.07.2020 13:58:52 tarihinde yazılmış
Taşeron işçi maaşımı... Aski ve Büyükşehirde gene bankamatikçi kılıfı altında bir sürü işçinin gerekçesiz içine son vermenin hazırlığı gibi geliyor bu belediye başkanının odasının haciz edilmesi işleri... Sonra da parasızlıktan odamıza bile haciz geldi işçi çıkarmak zorundaydık diyecekler... karşıyakadan, akkapı'dan kendi arap alevisi hemşerilerine haber gitmiştir işe alınacaksınız diye... Geldiğinden beri gerekçesiz yere işçi çıkarmaktan başka hiç bir şey yapmadı... Hüseyin Sözlü'nün hatası da şu oldu... Kendi seçimden önce yaptırdığı anketlerde seçimi kaybedeceğini biliyordu , bile bile Cumhur İttifakının adayı oldu ve kaybetti... Kaybedeceğini bile bile aday olursan kaybedersin ... Chp'de artık Büyükşehir'de ve seyhan'da seçim kazanamaz...İnsanlar chp'ye oy vermez bir dahki yerel ve genel seçimlere...

Hüseyin tarafından 14.07.2020 17:58:37 tarihinde yazılmış
Adam gibi Adam ... Yemiyor ... ve öncekiler gibi yedirmiyor. helal sana Adanalımm

Adil Kolcu tarafından 14.07.2020 15:10:26 tarihinde yazılmış
Adana ilk defa sağlam ADANALI bir başkana sahip. Biz onu kesinlikle bırakmayacağız. Partizanlık yok, bu şekilde çalıştığıı sürece hep yanında olacağız.

Serhat tarafından 14.07.2020 13:49:22 tarihinde yazılmış
Adanayı bu hale getiren tüm siyasilere yazıklar olsun...Çevremizdeki Gaziantep,Şanlıurfa,Kayseri,Niğde Adanayı fersah fersah geçti..Yamacı Zeydan ucuz siyaseti bırak Hani Hastane açıyordun Hayali hastaneye para buldun borca mı bulamadın? Borçlu ile danışıklı döğüş içerisinde olduğun belli beş milyon borca beşbinliralık mobilya hacz ettirdin onlarda kabul etti bu yalana ancak sen ve yandaşların inanır..Koltuğa oturduğun andan itibaren şov ve polemik peşindesin şimdide ucuz siyaset... Sana tavsiyem var aynı şeyi sözlüyede yazmıştım da dinlememiştir ters köşe oldu Kılavuzu karga olan diye atasözü hani Yamacı kendine yazık ettin de olan yine Yörük obası Adana ma oldu ...

Ahmet salih tarafından 14.07.2020 08:51:25 tarihinde yazılmış
Sayınbaşkan o koltuk tüm adananın koltuğu ama Adanalı okoltuğu sana emanet etti sen bir koltuğa sahip çıkamıyorsun Adana’ya nasıl sahipçıkacaksın Özlü sözleri afişlere asmakla bu iş olmaz. 5-1.5:3.5 kalan yılın çabuk geçer.

Nadir tarafından 14.07.2020 07:22:55 tarihinde yazılmış
ZEYDAN KARALAR derhal o koltuğu bırak. Yönetmekten acizssin. Meclis elini kolunu ayağını bağlamış. Sadece bir GÜNAH KEÇİSİN. Geçmişte hakaret üstüne hakaret eden SOYLu Emaneti ehline Yani HIRSIZIN BÜYÜĞÜNE SÖZLÜYE Emanet etsin. Cumhur ittifakı yada Millet ittifakı bahaneleri bitsin. SÖZLÜ Adananın 30-40 yılını çaldı diyordum. İnanmayan Reisçikler vardı. Kulağını Tıkayan Adanalı SOYULMAYA LAYIKTIR..

Bitik adana tarafından 13.07.2020 22:05:15 tarihinde yazılmış
Bunların işi gücü tiyatro millet hizmet bekliyor adana kasaba idi şimdi tam köy oldu belki bazı köylerimiz daha iyi

Erkan Adanalı tarafından 13.07.2020 21:14:48 tarihinde yazılmış
Kulliyen kurgu personel akşama kadar kılınmalı arabadan inmiyolar askide müşteriden çok personel kayniyo paramız yok diye kivraniyo Zeydan yapamiyon bırak zehir etme memleketimi

Vaziyet tarafından 13.07.2020 20:17:17 tarihinde yazılmış
ZEYDAN KARALARA UMUTLA OY VERENLER FİYASKO İLE HÜSRANA UĞRADILAR ZEYDANDAN BİR CACIK OLMAZ

deli dana tarafından 13.07.2020 20:02:46 tarihinde yazılmış
Taşeron işçilerin maaşı yatacak mı ? Fazla mesaileri istiyoruz.

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Siyasiler ve Yalan
YAZARLAR
Elif NİSA

Yüksel MERT

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Pozitivizm ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
1095
Bugün Gelen: 
5551
Toplam Ziyaretçi: 
335574180


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.