05:15:34 / 04.06.2020 
Virajı alamadı kanala uçtu   |   SAK Timi 12 ilde görev yapıyor   |   Menevşe'den esnaflara 'kredi' çağrısı   |   'Aşk tuzağı'na müebbet hapis   |   Adana'da Bölge İdare Mahkemesi   |   Adana'da kaçak içki operasyonu   |   Serin hava karpuzun fiyatını düşürdü   |   Adana Kozan karayolunda feci kaza   |   3 bin hapla yakalandı tutuklandı   |   Lastiği patlatıp altını çaldılar   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Dolmuşta feci ölüm
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
Erdoğan, Adanalılara seslendi
İşte Adana'nın milletvekilleri
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
Adana'da evleri su bastı
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
Ehliyet yenileme ne zaman bitiyor?
 ÇOK YORUMLANAN
MHP'nin adayı yeniden Sözlü
CHP'nin Büyükşehir adayı Karalar
MHP yeni adaylarını açıkladı
Ak Parti Adana adaylarını açıkladı
CHP - İYİ Parti ortak adayı Durak mı?
İşçiye maaş yok festivale para çok
Başkan Sözlü'den adaylık açıklaması
AK Parti’den büyükşehir için 8 aday adayı
Durak'tan Bahçeli'ye sert serzeniş!
ASKİ'de işten çıkartmalar tartışılıyor

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
Hüseyin BAYRAK
Sapık linçleri doğrumu?
Hüseyin BAYRAK   -    [email protected]

 

Toplumda iyilikler ve kötülükler bulaşıcı hastalık gibidir. Konuşuldukça tartışıldıkça övüldükçe yerildikçe yayılır.

Son günlerde yine bir küçük kıza tecavüzü lanetleme kınama yarışına girdik yazılı ve görsel basın ve daha hızlısı sosyal medya hep birazdan linç kampanyası yürütüyoruz.

Yeklilerde her bir sapkın olay vuku bulduğunda kimyasal hadım yasasından bahsediyor ve toplumun gazını almayı hedefliyor.

Bu toplumsal olayların en önemli nedenlerinden birisi bu eğitim öğretim ssiteminin sosyolog psikolog psikiyatr toplum mühendisi yetiştirmekten aciz olmasından kaynaklanıyor. Bu sorunun çözümü cezalandırmak değil sosyolojinin psikologların görevidir.

Bu toplumda bu linç kampanyasına uğramak isteyen şiddetle bunu arzulayan milyonların kendisini aşağılamasını küfretmesini dövmesini hatta bir uzvunu kesmesini arzulayan bunun için yanıp tutuşan on binlerin olduğunu biliyor muydunuz?

Bu kampanyadan sonra kendisine de aynı şekilde küfredilmesini aşağılanmayı dövülmeyi linç edilmeyi hatta en aşağılık işkencelere uğramayı isteyen on binlerin iştahının kabarmış olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Daha önce hiç yaşanmamış bir iğrençlik vahşet durumu olan yavru köpeğin ayaklarını ve kuyruğunu kesme olayından sonra yaşanan hadiselere bir bakalım.

Aynı şekilde yazılı görsel ve sosyal medyada başlatılan hakaretler küfürler kınamalar ve linç hadisesinden sonra her gün ülkenin bir tarafından benzer hadiseler gelmeye başladı. Bunun üzerinde durulması gerekirdi.

Bali içen çocuklar programından sonra bu ülkede halen milyonlarca çocuk uhu 404 ve Bali içiyor. Halen binlerce çocuk çakmak gazı tüp soluyor.

Oysa bizim üniversitelerimizde yüzlerce sosyolog var binlerce sosyoloji öğrencileri var. Neden bunların hiç birisi bu olaylar ile ilgili tek kelime edemezler bu konular ile ilgili bir görüş beyan edemezler.

Bende bir sosyoloji öğrencisiyim tıpkı bitirdiğim 1. Üniversitede olduğu gibi bize öğretilen konular yüzlerce hatta binlerce yıl öncesindeki konuları ezberletmekten ibaret günümüz toplumsal sorunları ile hiç alakası olmayan binlerce yıllık köhnemiş sorunları ders olarak ezberletiyorlar..

Türk toplumu ile hiç alakası olmayan batılı zerzevatların görüşlerini işkence edercesine ders olarak okutup sınav yapıyorlar.  Eflatun, Aristo, Saint Augistin, Thomas Moodrus, Thomas Campenella, Niccola Machiavel zırvalarında benim toplumumun hiçbir sorununu bilmezler anlamazlar. Sosyolojinin babası denilen  Auguste Comte gibiler benim toplumumu ne bilir. Ama okullarda tapılrcasına her görüşü vahiy gibi öğretilir sınavların vazgeçilmez sorularını teşkil eder.

Bu ülkede var olan sorunlara sorun bile demekten korkan inkar yöntemiyle çözmeye çalışan iktidarlar ve halen milattan öncesinde ve en yenisi 300 yıllık olan sosyologlar psikologlar bu soruna çözüm üretemezler.

Bu milletin kaynakları ile geçinenler bu ülkenin sorunlarına çözüm üretmek zorundalar.

Bakın her linç kampanyasından sonra bu türlü hayvandan aşağı eylemler çoğalıyor çoğalmaya da devam edecek. Bu sorun sosyologlar psikologlar tarafından acilen masaya yatırılıp hatta bu konuda üniversitelerde ayrı bölümler oluşturulup çözümler sunulmalıdır. Bu aşamaya kadarda bu olaylar vuku bulduğunda fazla duyurmadan kapalı kapılar ardında failler derhal itlaf edilip yok edilmelidir. Tıpkı kuduz vakası gibi mezar taşı bile olmamalıdır.

Sapık linçleri ilk çağların yöntemiyle değil akıllı mantıklı bilimsel yollarla çözülmelidir.

  

Bu yazı 9347 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır
 
Yazarın Daha Önceki Yazıları

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Uyuma hüseyin tarafından 01.06.2019 19:30:29 tarihinde yazılmış
Sen 2 yıldanir yazarsan millet de heryıl aynı haberi ısıtır koyar buraya hüsüyinnnnnn Ciddiyete bak ? Üste kurban tatilinin başlaması ile deniyor alta rabazan bayramı nedeniyle ek sefer yapılacak deniyor ??? bunu herbayram adana haber yayınlıyor ? Kopyala yapıştır ? Denetim yok ciddiyet yok kalite yok ?vizyon misyon yok Bu işte habercilik anlayışı komik basit kalitesizlik 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Uyuma hüseyin tarafından 01.06.2019 19:30:22 tarihinde yazılmış
Sen 2 yıldanir yazarsan millet de heryıl aynı haberi ısıtır koyar buraya hüsüyinnnnnn Ciddiyete bak ? Üste kurban tatilinin başlaması ile deniyor alta rabazan bayramı nedeniyle ek sefer yapılacak deniyor ??? bunu herbayram adana haber yayınlıyor ? Kopyala yapıştır ? Denetim yok ciddiyet yok kalite yok ?vizyon misyon yok Bu işte habercilik anlayışı komik basit kalitesizlik 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

TUZLALI tarafından 25.05.2019 11:08:38 tarihinde yazılmış
ŞAMPİYON GALATASARAY.

tarafından 28.04.2019 14:36:18 tarihinde yazılmış
Kaldır şuyazını artık

Akın tarafından 28.04.2019 13:41:25 tarihinde yazılmış
Çok doğru bir tespit !

Nadir tarafından 03.04.2019 07:01:07 tarihinde yazılmış
Kedidir o kedi

tarafından 21.01.2019 10:22:44 tarihinde yazılmış
2 haberle gün kapatıyorsunuz koca adanada 2 olay mı var ????? Yapamıyorsanız bırakın yapan biri gelsin bu işi hobi için yapıyorsunuz heralde bayrak hele ondan bir yazın 8 ay bekliyor ?

tarafından 18.01.2019 00:40:02 tarihinde yazılmış
Ya kaldır şu yazını artık bee ???? 1 sene oldu ayıp ? Hayret bişe yaa?

ayşeeee tarafından 16.01.2019 11:36:39 tarihinde yazılmış
-mu ayrı yazılır!

tarafından 06.01.2019 12:26:10 tarihinde yazılmış
8 ay olmuş yazalı bu nasıl editorlük h. Bayrak işin gücün varsa bi yazı işleri müdürü al takip etsin günlük yazılar çıksın niye siteyi hantallaştırıyor bayat haberleri okutuyorsun okadar akademisyen toplum bilimci var biz burda yüksel mertin merçe teşekkürlerini okuyoruz ne bi toplumsal konu ne trafik ne işsizlik ne ekonomi ne bi gündem var adamın yediği künefe gezdiği fuat ettiği teşekkür den başka 3 aydır ortada bişe yok bu mudur gazetecilik yazarlık bumudur haber ? 3 adam koymuşsun yılda 3-4 yazı döner haber sitesiyiz diye geçiniyorsunuz ilçe sitelerinde bile günlük yazılar yorumlar siyaset var burda 2 haberle gün kapatıyorsunuz .. dilipakın yazısına bak 1 önceki seçim ? 31 martda yerel seçim var sayın bayrak haberiniz yoksa olsun . Gündemi takip edemiyorsanız 6 aylık dergi çıkarın tam sizlik olur bu sitenin adı adana haber dışardan biri adanada noluyor diye girse site donmuş herelde der

tarafından 25.11.2018 12:54:40 tarihinde yazılmış
Okur köşesi istiyoruz

tarafından 24.11.2018 12:32:14 tarihinde yazılmış
sitenizde okur köşesi istiyoruz zaten çoüu yer boş ve 1 yazı aylarca kalıyor lütfen okur köşesine müsade edin adananın sorunları tartışılsın

Nadir tarafından 13.11.2018 06:32:27 tarihinde yazılmış
Yalakalık Yalan ve gerçek dışı algı yönetimi sapıklıktan beterdir. Sapıklar insanın FİZİKİ bedenine ve birazda ruhuna zarar vermekte. Zamanla tedavi edilebilir. ANCAK YALAN İFTİRA ve GERÇEK DIŞI ALGI yönetimi ile insanların RUHUNA ve KAREKTERİNE zarar verilmektedir. Bunun düzelmesi zordur. Bu nedenle SAPIKLARDAN önxe YALANCI İFTİRACI ve ALGI yöneticilerinin İTLAF edilmesi lazım..

tarafından 21.10.2018 19:59:35 tarihinde yazılmış
İşinin başında duramıyor bayat bayat yazılarla gündemi meşgul edecekseniz bi editör bulun ,3 ay aynı yazı yada yazmayın boş kalsın kaldırın siz bir yazının 3-5 ay ana sayfada oldugunu nerde gördünüz ? Bu halkla alay etmektir gündemi takip etmemektedir... 2 gün üzeri bekleyen köşe yazısını ilk defa burda görüyoruz .kimse sizi uyarmıyormu bişe demiyormu ? Yazacak beceriniz yoksa eğitimci üstat siyasal bilimci akademisyen birini koyun

tarafından 17.10.2018 22:36:32 tarihinde yazılmış
Değiştir şu yazını be ayıp ..sapık linçleri dogrumu he doğru allahallah

adanalı hüseyin tarafından 12.09.2018 16:53:53 tarihinde yazılmış
Hüseyin bey kardeşim yazı yazmaz yazılarını özledik.inşaat işlerinden fırsat bulamıyorsun galiba.inşaatı boş ver yazmaya devam güncel yazılarını bekliyoruz sevgilerle..............

Nadir tarafından 04.07.2018 13:39:31 tarihinde yazılmış
Ahmet Narin. Ne demek istediğin yada ne anladığın yada ne anlamak isteyip de anlayamadığın senin sorunun. Benim yönüm ve istikametim bellidir. .. Yol ikidir.. HABİL ve KABİL yolu... Arada dolaşanlar olsa da, ondan bundan gözükenler olsa da yol ikidir. Elimden bir şeyler gelmiyor olsa da; Niyetim, Kalbim, Gönlüm, Düşüncem, Amacım, Hayalim HABİL den yanadır. Allah insana cüzi irade vermiş. İstediği tarafı seçmekte özgür bırakmıştır. Hatta ikisi arasında fırıldak gibi olmakta onun için bir seçim olabilir. Allah HELAL kazanç nasip eylesin. Çalışarak alın teri ile kazanarak gıdalanmayı nasip eylesin... SAPIKLARA Hadım, Kimyasal hadım, ömür boyu mapus, ağırlaştırılmış hapis islamda yoktur. İslamda ispatı varsa bu işin sonu taşlanarak ölümdür... RECM dir ki halk huzurunda açık alanda taşlanarak ölümdür kiii kimse birdaha cesaret edemesin. Eğip bükmenin, kıvırtmanın, takiyyeler yapmanın, öyle yada böyle şöyle demenin anlamı yoktur. Çözüm budur. .. İDAM safsatalarını cumhur ittifakından beklemek abesle iştigaldir. Devlet bahçelidir Apoyu ipten kurtaran. Binlerce şehidin kanını PAKLAYAN ve şehit edebiyatından beslenen ve TÜRK milliyetçiliğini kontrol altına alan O dur. Biraz geriye dönüp bakan göreceğini görür.*** İDAMI kaldırıp, DOMUZ etini, AT etini serbest bırakan, ZİNAYI ve Eşcinselliği suç kapsamından çıkartan AKP hükümetidir Bunlardan mı medet bekliyeceksiniz!!.. FETÖ ile mücadele ediyor görüntüsü verip topluca Fetönün elini öpen 12 vekilden 5 ini yine VEKİL seçtiren AKP den mi bekleyeceksin.. Bunları eleştirmek hatalarını söylemek için illaki bir SİYASİ parti mi olmak lazım? Ama iki kuruşluk dünyada DEVEYE DİKEN, İNSANA BECEREN YARANIR deler. Doğruluğu her geçen gün test edilip onaylanmaktadır.

Yusuf tarafından 03.07.2018 17:02:14 tarihinde yazılmış
15 yıldır ahlaksızlık hergün artarak çoğalıyor. 15 yıldır sözde islamcılar ülkeyi yönetiyor

Ahmet Narin tarafından 02.07.2018 16:24:29 tarihinde yazılmış
Nadir efendi yıllardır aynı şeyi söylüyorsun.O dediğn yönetim nasıl gelecek onu mantıklı bir şekilde söyle onu uygulayalım.Ülkeyi cumhuriyet diye 80 sene anayasasıyla yöneten zihniyetten nasıl kurtulacağız.Varsa mantıklı tezin kitleleri arkana alabiliyorsan söyle.Yoksa herşye limon olmayla yok incirlik kalksın Akp liler şöyle Mhp liler şöyle demekle Zaten binbir parça olmuş Müslümanlarla nasıl olacak.Bilimsel ve akıllı projeni bekliyor selamlarımı iletiyorum.

Nadir tarafından 02.07.2018 06:34:28 tarihinde yazılmış
Çare islamda.. İslamın kuralları ferdin ve toplumun sağlığı, huzuru, mutluluğu içindir. İslamın sadece birey aşamasında yaşanması ile toplumda aksaklıkların olması kaçınılmazdır. İSLAM ne emrediyorsa o olmalıdır. BIRAKIN '''flatun, Aristo, Saint Augistin, Thomas Moodrus, Thomas Campenella, Niccola Machiavel ve Auguste Comte '''' ZIRVALARINI.. Sizinde söylediğiniz gibi onların zırvaları Türk islam ruhuna uymaz.... Kurana Bakın, Hadislere bakın, Ehl-i sünnet mezhep imamların ne dediğine bakın. İmam Gazaliye, imam rabbaniye, Hoca Yusuf Hemadaniye, Hoca Ahmet Yesevi, Yunusa, Itriye Mevlana ve osmanlının ehl-i sünnet alimlerine bakın. Özünüzüne dönün.. Tabi öz kaldıysa. HARAM-HELAL ayrımı yapmadan yiyen bu milleti Allah ISLAH etsin. Beni de ıslah etsin. İstikametimiz ve imanımız dosdoğru Ehl-i sünnet yolu üzre olsun. Gerisi fasa fiso.. SAPIKLAR İle ilgili ehl-i sünnet imamların görüşü neyse o uygulanmalıdır. Yoksa insan denen varlığın TAVAN ve TABANI yoktur.Aşırılıkta sınır tanımaz.

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Siyasiler ve Yalan
YAZARLAR
Elif NİSA

Yüksel MERT

Metin DOĞRUYOL
Metin DOĞRUYOL
Korona Virüs Afişlerde

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Pozitivizm ve Dindarlar

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
1824
Bugün Gelen: 
10445
Toplam Ziyaretçi: 
331258172


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.